Tarnów: duże zainteresowanie krioterapią w zespole przychodni.

Krioterapia cieszą się dużą popularnością w Zespole Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie. Wykonano już ponad pięć tysięcy zabiegów w działającej tam od roku kriokomorze.
Zabiegi w kriokomorze są refundowane przez NFZ. Limity zakładają, że jeden pacjent w ciągu roku może mieć dwie sesje po dziesięć zabiegów. Ze statystyk Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie wynika, że 40 proc. osób postanowiło ponownie skorzystać z oferty. Maksymalny czas oczekiwania na zabiegi to dwa tygodnie.
Otwarcie kriokomory nie tylko pomogło w rehabilitacji, ale także dało nowe miejsca pracy. Zespół Przychodni Specjalistycznych zatrudnił w niej trzech rehabilitantów. Komora kriogeniczna – zwana potocznie kriokomorą – jest pierwszą tego typu w regionie tarnowskim. W bardzo niskiej, sięgającej nawet -130 stopni Celsjusza temperaturze, leczone są przeróżne schorzenia. Przede wszystkim narządów ruchu i reumatologiczne.

Kriokomora powstała w nowym budynku ZPS przy ul. Mostowej, dobudowanym do ?starego? obiektu Zespołu Przychodni Specjalistycznych. Obok kriokomory znajdują się: duża sala do ćwiczeń, pokój do odpoczynku, szatnie, natryski i bufet. Na piętrze ulokowano dzienny oddział rehabilitacji.
Gazeta Krakowska/ Rynek Zdrowia.
Więcej: http://www.gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>