Byłam leczona duzymi dawkami sterydów…. list od Internautki.

Panie Doktorze!
W marcu i kwietniu ubiegłego roku byłam leczona dużymi dawkami sterydów( metypred, dexaven) z powodu pokrzywki i obrzęku. Od tego momentu mam problem z hipokalemią, co tydzień lub dwa mam kroplówki z potasem i często magnezem, poza tym zażywam jeszcze 3 razy dziennie Kaldyum. Jednocześnie zażywam leki przeciwhistaminowe (rupafin lub teltast, xyzal a do tego Xotepic lub ranigast dwa razy dziennie) , ponieważ zmagam się z wciąż z pokrzywką. Testy alergiczne z krwi nie wykazały alergii. Bardzo proszę o odpowiedź czy spotkał się Pan z takim przypadkiem, i czy ta hipokalemia może być jeszcze konsekwencją sterydoterapii czy może stosowania leków p/histaminowych. Czytaj dalej

Lekarze przestrzegają przed spożywaniem dużych ilości napojów typu cola.

Lekarze przestrzegają przed spożywaniem dużych ilości napojów typu cola, ponieważ prowadzi to do problemów związanych z działaniem mięśni, a nawet paraliżu (International Journal of Clinical Practice).
Dr Moses Elisaf z Wydziału Medycyny Wewnętrznej Uniwersytetu w Janinie podkreśla, że ludzie piją więcej napojów gazowanych niż kiedykolwiek. Zjawisko to powiązano z demineralizacją kości, rozwojem cukrzycy i zespołu metabolicznego, coraz więcej dowodów wskazuje też na to, że nadmierne spożycie coli prowadzi do hipokaliemii, czyli do spadku stężenia potasu w surowicy krwi [poniżej 3,6 mmol/l]. Wpływa to negatywnie na pracę ważnych mięśni. Czytaj dalej