Szpital MSW w Łodzi ma nowoczesny blok operacyjny.

Ponad 14 mln zł kosztowała modernizacja Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i bloku operacyjnego w szpitalu MSW w Łodzi. Ten ostatni, składający się z sześciu nowoczesnych sal operacyjnych, uroczyście otwarto w poniedziałek. Ponad połowa pieniędzy na inwestycję to środki własne szpitala.
Była to największa inwestycja w ostatnich latach w szpitalu MSW w Łodzi. Projekt obejmował modernizację i wyposażenie w nowoczesny sprzęt OIOM-u i centralnego bloku operacyjnego.

Po modernizacji największy w łódzkich szpitalach OIOM działa od lutego tego roku, w poniedziałek uroczyście oddano do użytku centralny blok operacyjny z sześcioma salami, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i spełniającymi wszelkie standardy unijne.

„Mamy dużo oddziałów, które w skali województwa są wiodące i którym potrzebny był dobry standard operowania. Wcześniej dochodziło do awarii sprzętu i czasem musieliśmy wyłączać sale operacyjne. Teraz – mam nadzieję – tego już nie będzie i oddziały, które są bardzo potrzebne dla miasta i województwa, tj. onkologia, chirurgia naczyniowa czy ortopedia wreszcie będą w normalnych warunkach pracowały” – powiedział PAP dyrektor placówki Robert Starzec.

Blok operacyjny w szpitalu MSW nie był remontowany od powstania placówki w 1975 r. Jego modernizacja była największą inwestycją, do której szpital przygotowywał się ponad rok. Same prace i wyposażenie w nowoczesny sprzęt trwały dziewięć miesięcy. Realizacja całego projektu wraz z wyposażeniem kosztowała ponad 14 mln zł, a sam blok operacyjny – ponad 5 mln zł.

„Ponad połowę tej kwoty stanowiły środki własne, wygenerowane dzięki dobrej kondycji szpitala” – podkreśla Starzec. Za ubiegły rok szpital MSW wypracował prawie 12 mln zł zysku i – zdaniem jego szefa – to najlepszy wynik w kraju. To także pozwoliło, żeby w lipcu pracownicy szpitala otrzymali podwyżki.

W uroczystości otwarcia bloku operacyjnego wzięli udział przedstawiciele MSW i resortu zdrowia, parlamentarzyści oraz władze Łodzi i województwa.

W ciągu ostatnich pięciu lat w łódzkim szpitalu MSW przeprowadzono inwestycje budowlane o łącznej wartości ponad 33 mln zł, z czego ponad połowę stanowiły środki własne szpitala, a resztę dofinansowanie z budżetu ministerstwa. 18 mln zł kosztował nowoczesny sprzęt i wyposażenie oddziałów placówki. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>