Szkoła rodzenia z meldunkiem.

Kobiety w ciąży, niezameldowane w stolicy, od nowego roku nie skorzystają z darmowych szkół rodzenia oraz pakietów badań To zaścianek ? uważają eksperci, a ratusz odpowiada, że meldunek to obowiązek. ? Jestem zszokowana, że za szkołę rodzenia będę musiała zapłacić z własnej kieszeni, bo nie jestem zameldowana w stolicy? ? mówi ?Życiu Warszawy? ciężarna 25-letnia Paulina, która na początku tygodnia próbowała zapisać się na zajęcia. ? Nie mam szans na meldunek w Warszawie, bo wynajmuję mieszkanie. Będę więc musiała zrezygnować ze szkoły, bo nie stać mnie na wydatek kilkuset złotych ? dodaje. Zdaniem gazety, podobny problem może mieć nawet kilkanaście tysięcy pań w ciąży, które od lat pracują, uczą się i mieszkają w Warszawie, ale są zameldowane w innych miastach.

Do tej pory miały zapewnioną bezpłatną szkołę rodzenia i opiekę lekarzy wraz z kompletem niezbędnych badań przez cały okres ciąży. Jeśli w nowym roku będą chciały skorzystać z miejskich programów: ?Szkoła rodzenia? oraz ?Zdrowie, mama i ja?, będą musiały zameldować się w Warszawie. Inaczej wyłożą kilka tysięcy złotych na prywatną opiekę.

Wszystko przez zmianę przepisów. Stołeczni radni głosowali za tym, by w programach miejskich dla ciężarnych, uczestniczyły tylko panie zameldowane w stolicy na stałe lub czasowo, bądź też przebywające w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. O utrudnieniach dla innych ciężarnych, nie pomyślano ? pisze ?Życie Warszawy?.

www.portalsamorządowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>