Szklane sale operacyjne w piekarskiej „urazówce”.

75 mln zł zainwestowano od 2008 r. w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich – czołowej placówce o takim profilu w kraju. W piątek otwarto tam rozbudowany pawilon diagnostyczno –zabiegowy, gdzie sale operacyjne mają ściany ze szkła.
„Dzięki tym inwestycjom staliśmy się ultranowoczesnym szpitalem. Możemy przyjmować nawet o 2 tys. więcej pacjentów w ciągu roku, choć tu ogranicza nas kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli jednak pojawią się rozwiązania prawne, które to umożliwią, jesteśmy przygotowani” – powiedział PAP dyrektor szpitala dr Bogdan Koczy.
Jak poinformował, 75 mln zł zainwestowanych w szpital w ciągu ostatnich 4 lat pochodziło z różnych źródeł – od samorządu województwa śląskiego, który jest organem założycielskim placówki, z funduszy unijnych, którymi dysponuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, oraz ze środków własnych szpitala.

W ramach inwestycji zmodernizowano i rozbudowano blok operacyjny z 8 salami operacyjnymi, których szklane ściany ułatwiają utrzymanie sterylności, a także obszar intensywnej terapii. W szpitalu działa też izba przyjęć – całodobowe ambulatorium oraz centralna sterylizatornia. W starej części szpitala mieści się teraz oddział septyczny.

Wszystkie pomieszczenia spełniają najwyższe standardy jakościowe i dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt ostatniego etapu projektu zamknął się w kwocie blisko 23,5 mln zł, z czego 8 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Kolejnych 12 mln zł to środki z budżetu województwa śląskiego.

Rocznie piekarska „urazówka” hospitalizuje ok. 8 tys. pacjentów. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>