Szczęśliwi więcej zarabiają.

Wysoki dobrostan emocjonalny w okresie dorastania pozwala przewidzieć większe dochody w dorosłym życiu – informują naukowcy z Wielkiej Brytanii na stronie University College London.
Nastolatki i młodzi dorośli, którzy są pozytywnie nastawieni do wyzwań dnia codziennego i deklarują wysoką satysfakcję życiową będą z dużym prawdopodobieństwem zarabiać w przyszłości znacznie więcej pieniędzy niż ich smutniejsi rówieśnicy. W dodatku badacze odkryli, że im wyższy poziom szczęścia za młodu, tym okazalsze przychody w późniejszym życiu.
Szczęśliwa młodzież ma większe szanse na ukończenie studiów, znalezienie pracy i szybki awans w pracy. Czynniki te, według naukowców, mogą pośrednio odpowiadać za wysokie płace.

„Wyniki naszych badań pokazują, że dobrostan emocjonalny dzieci i nastolatków jest kluczem do ich przyszłego sukcesu i stanowi kolejny powód, żeby upewnić się, iż tworzymy w otoczeniu domowym emocjonalnie zdrową atmosferę” – komentuje dr Jan-Emmanuel De Neve, jeden z badaczy. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>