Szczepienia nastolatek z Tychów przeciwko wirusowi HPV.

Akcję profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi wywołującemu raka szyjki macicy finansuje Urząd Miasta w Tychach. Do opłacanych z kasy miasta szczepień jest uprawnionych ok. 530 dziewcząt w wieku 12 lat. Koszt tej akcji to 160 tys. zł. Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka tyskiego magistratu Ewa Grudniok, program szczepień jest finansowany przez samorząd od 2010 roku.

„Program jest skierowany do dwunastoletnich dziewczynek. Co roku przeciwko wirusowi HPV udaje nam się zaszczepić ok. 60 proc. nastolatek, do których kierowana jest akcja. Od 2010 roku zaszczepiono około tysiąca dziewczynek. Na tegoroczną akcję przeznaczyliśmy z budżetu miasta 160 tys. zł” – powiedziała Grudniok.

Dodała, że udział w programie szczepień jest dobrowolny. „Poprzedzają go spotkania z rodzicami oraz z młodzieżą. Decyzję podejmują rodzice” – dodała rzeczniczka tyskiego samorządu.

W tegorocznym „Programie zapobiegania czynnikom ryzyka raka szyjki macicy-szczepienia przeciw HPV dla dziewcząt 12-letnich” mogą wziąć udział dziewczynki z rocznika 2001.

„Jesteśmy przygotowani na zaszczepienie wszystkich dziewczynek zameldowanych w Tychach, tj. 530. Do piątku zaszczepiło się 240 dziewcząt” – poinformował PAP Urząd Miasta w Tychach.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>