Syn 6- letni ma lamblie! List od Matki.

Dzień dobry, Panie doktorze, czy mógłby mi Pan doradzić jakiś lek lub ziele skuteczne na „wybicie” lamblii u mojego 6-letniego syna. Leczymy dziecko prawie od urodzenia Furazolidonem, Metronidazolem i innymi paskudztwami, a one i tak wracają. Synuś często łapie infekcje w przedszkolu. Jest to bardzo uciążliwe i kłopotliwe. Ostatnio wyczytałam informacje o papai. Podobno ten owoc zawiera enzymy, które „rozkładają” lamblie. Jesteśmy z mężem gotowi zakupić nasiona tego owocu, aby hodować go w warunkach domowych (podobno liście papai mają tej papainy najwięcej). Bardzo Pana proszę o odpowiedź, bo nie wiem już gdzie szukać pomocy. Pozdrawiam:Mariola.

Szanowna Pani!

Ja proponuję przeprowadzenie badania kału w kierunku wykrycia lamblii w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu! www.instytut-mikroekologii.pl.
Instytut Mikroekologii przeprowadza badania kału w kierunku:
1. Giardia intestinalis/ syn. Gardia lamblia (lamblioza)
2. Cryptosporidium hominis (kryptosporydioza)
3. Entamoeba histolytica (pełzak czerwonki; ameboza)
4. Taenia sp. (tasiemiec; tenioza)
5. Ascaris lumbricoides (glista ludzka; askarioza)
6. Trichuris trichiura (włosogłówka ludzka, trichurioza)
7. Enterobius vermicularis (owsik ludzki; enterobioza)
8. Strongyloides stercoralis (węgorek jelitowy; strongyloidoza)
9. Inne.
Proszę zatelefonować do Instytutu Mikroekologii w Poznaniu – 61- 862- 63- 15 i porozumieć się w tej sprawie! Nie trzeba jechać do Poznania z dzieckiem! Instytutu wysyła zestawy do domu Pacjenta, trzeba zrobić 3 badania kału w kierunku wykrycia lamblii, w tej Placówce pracuje Lekarz, który Pani po wykonaniu tych badań służy doradztwem!
Z poważaniem: Jacek Roik, p.s. na temat papai nie mam żadnego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>