Symbolicznie siedmiomiliardowym mieszkańcem globu została dziewczynka z Filipin.

Z niecierpliwością świat wyczekiwał narodzin siedmiomiliardowego mieszkańca globu. Symbolicznie ten tytuł przyznano Danice Camacho. Dziewczynka przyszła na świat w szpitalu w Manili (Filipiny).
Choć demografowie dokładnie nie wiedzą, kiedy nasza populacja przekroczy 7 miliardów, członkowie ONZ posługując się rachunkiem, że co sekundę rodzą się 3 osoby, wyliczyli, że to właśnie w poniedziałek przyjdzie na świat 7-miliardowy obywatel globu.
Na Danicę czekała wielka feta, dziewczynkę powitały okrzyki radości, fajerwerki i oczywiście blask fleszy. Rodzice dziewczynki przyjechali do szpitala w niedzielę 2 minuty prze północą. Dziecko otrzymało liczne prezenty, tort czekoladowy z napisem „7B Filipiny? i bon na buty.
„Ona wygląda tak pięknie” ? powiedziała matka dziewczynki, Camille Galura. Dziecko waży 2,5 kilograma i jest wcześniakiem, przyszło na świat miesiąc za wcześnie.

Choć narodziny zawsze są powodem do radości, w tym wypadku nieco innego zdania jest obecny sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Podkreśla on, że gwałtowny wzrost populacji oznacza więcej głodujących i chorujących osób. Dlatego też nowo narodzona obywatelka świata nie mogła liczyć na pamiątkowe zdjęcie z urzędnikiem. Tak jak miało to miejsce w 1999 roku, kiedy narodziny sześciomiliardowego dziecka świętował ówczesny sekretarz generalny, Kofi Annan. Symbolicznie wybrano na niego chłopczyka z Bośni, który dziś żyje w ubóstwie.

Wyż demograficzny w krajach słabo rozwiniętych doprowadzi do tego, że do 2050 r. nasza populacja zwiększy się jeszcze o 2,3 mld, czyli o tyle, ilu ludzi mieszkało na Ziemi w 1950 roku. Według prognoz, w 2100 r. Ziemię będzie zamieszkiwało 10,1 mld ludzi. Dla porównania, 300 lat wcześniej był to „tylko” miliard. (PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>