Świętokrzyskie: kampania propagująca ideę zdrowego serca

W województwie świętokrzyskim rozpoczęła się akcja „Z sercem dla serca”. Akcja ma promować wśród mieszkańców regionu idę dbania o stan serca u układu krążenia.
W ramach kampanii wojewody świętokrzyskiego zaplanowano happeningi, porady i badania profilaktyczne w szpitalach, marsz nordic-walking i zajęcia joggingu oraz konkurs kulinarny zaplanowano. Inaugurację kampanii zaplanowano na 14 lutego, a jej finał na 1 października. Akcję podzielono na cztery cykle, odpowiadające porom roku. Głównym celem kampanii jest promowanie aktywnego stylu życia, zdrowego odżywania się i badań profilaktycznych z zakresu kardiologii. W poniedziałek (14 lutego) na kieleckim placu artystów w ramach ?Zimy z sercem? uczestnicy happeningu będą rozdawali przechodniom jabłka z naklejką z logo kampanii. Będą im towarzyszyli muzycy z orkiestry Jana Tokarza, ułani i kawalerzyści z kieleckich grup rekonstrukcji historycznych. Na placu zaplanowano m.in. taneczną ?bitwę? breakdance.

19 lutego w ramach dni otwartych szpitali wszyscy chętni będą mogli zrobić profilaktyczne badania kardiologiczne. Akcję zaplanowano w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii w Kielcach; także w Chmielniku, Czerwonej Górze, Końskich i Skarżysku-Kamiennej.

Jednym z elementów ?Wiosny z sercem? będzie topienie symbolicznej ?Marzanny-cholesterolu? (21 marca). Uczestnicy happeningu będą mogli uzyskać porady z zakresu zmniejszania poziomu cholesterolu we krwi. Latem odbędzie się m.in. marsz nordic-walking, a jesienią jogging, z udziałem ambasadorów kampanii.

W czasie trwania kampanii mieszkańcom będą rozdawane książeczki kulinarne z przepisami na zdrowe potrawy. Akcję promują także plakaty, kalendarzyki i lizaki w kształcie serca. Jabłka i ulotki będą także rozdawali kierowcom policjanci.

PAP, Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>