Święta Joanna Beretta Molla Patronką…

narzeczonych i zakochanych, małżonków i rodziców, kobiet w stanie błogosławionym, wolnego czasu, rozeznających powołanie, służby zdrowia, stowarzyszeń charytatywnych i Akcji Katolickiej. Oto krótkie uzasadnienie zamieszczone na łamach gazety ?Dobre Nowiny?, poświęconej Świętej Lekarce a wydanej w nakładzie 400 tysięcy egzemplarzy przez Dom Wydawniczy RAFAEL (www.rafael.pl) z Krakowa?.Narzeczonych i zakochanych- Myślę, ze przeddzień naszych zaręczyn ?pisała Joanna w liście do Piotra ? sprawi Ci radość wyznanie, iż jesteś dla mnie najdroższą osobą, ku której nieustannie zwrócone są moje myśli, uczucia i pragnienia. I nie mogę się już doczekać chwili, w której stanę Twoją na zawsze. Który narzeczony nie chciałby usłyszeć takiego miłosnego wyznania?

Małżonków i rodziców-Po narodzinach pierwszego dziecka- wspomina Piotr Molla- doświadczyliśmy małego strapienia. Zastanawialiśmy się : jeśli będziemy mieć kolejne dzieci, co uczynimy, aby kochać je tak jak to pierwsze. Byliśmy tak bardzo zakochani w pierwszym dziecku, iż wydawało się nam niemożliwe kochać kolejne dzieci z tą samą intensywnością. Tymczasem – o czym dobrze wiedzą rodzice- była to rzecz oczywista. Urocze ?strapienie? małżonków i rodziców. Pozostaję życzyć każdej rodzinie tylko takich zmartwień.

Kobiet w stanie błogosławionym- Czyż taka święta jak Joanna, z takim bagażem macierzyńskich doświadczeń i ofiary nie zrozumie matek oczekujących potomstwa? ?pytają kobiety, które proszą Świętą o wstawiennictwo. I trudno im odmówić logiki.

Wolnego czasu- Mediolańska la Scala, teatr, kino, przyjęcia, wspinaczki górskie, podróże po świecie- Joanna żyła pełnią życia. Znakomicie organizowała wolne chwile sobie i rodzinie. Znajdowała też czas na modlitwę, Mszę świętą, rekolekcje. Była ?do tańca i do różańca?.

Rozeznających powołanie- Joanna chciała zostać misjonarką. Pojawienie się w jej życiu Piotra, rozmowy z kierownikiem duchowym, wreszcie pielgrzymka do Lourdes w intencji rozeznania powołania sprawiły, że odkryła, iż jest wezwana- poza praca zawodowa- do tego by stać się żona i matką.

Służby zdrowia- Joanna był a lekarką, a jej podejście do pacjentów, bez względu na ich status materialny i społeczny, może być wzorem dla wszystkich związanych ze służba zdrowia. Swój zawód traktowała jak misję, a pacjentów z należną im godnością i delikatnością. Jako zawodową maksymę powtarzała :Kto dotyka ciała pacjenta, dotyka ciała Pana Jezusa.

Stowarzyszeń charytatywnych- Joanna odznaczała się wyjątkową troska o ubogich- wspomina jej mąż. Pomimo, że Państwo Mollowie byli majętni, Joanna nie straciła wrażliwości na potrzeby ludzi biednych. Działalnością na rzecz potrzebujących zajmowała się między innymi w Akcji Katolickiej i Stowarzyszeniu św. Wincentego.

Akcji katolickiej- w wieku 12 lat Joanna wstąpiła do Akcji Katolickiej, kilka lat później została przewodniczącą młodzieży żeńskiej. Do Akcji – co podkreślają jej współpracownicy i wychowankowie- wnosiła niezwykłą radość i entuzjazm.

Jest w ?czym wybierać? prosząc Świętą Joannę w modlitwie o wsparcie !

Tarnów, dnia 11.04.2005 r.       Jacek Roik, roik@roik.pl

7 myśli nt. „Święta Joanna Beretta Molla Patronką…

 1. Swieta Jonna prosze Cie o modlitwe wstawiennicza w intencji Aldony,o szczesliwy porod,badz przy niej w czasie rozwiazania,Ty najlepiej potrafisz zrozumiec,czas oczekiwania,Modl sie za nami

 2. „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje ”
  Droga Święta Joanno na wzór Waszej Miłości proszę wypraszaj za nami,by Pan Błogosławił naszej Miłości.
  Wdzięczni Grażyna i Robert.

 3. Św Joanno. Proszę Cię o modlitwę za kobietę bardzo mi drogą. Proszę, módl się razem ze mną o jej szczęście, a jeśli to możliwe o jej szczęście przy mnie. Święta Joanno, módl się za nami.

 4. Proszę o modlitwę za mnie i mojego chłopaka. Czuwaj nad naszą miłościa i spraw , zeby z kazdym dniem byla coraz silniejsza

 5. Św. Joanno proszę Cię o Twoje wstawiennictwo i modlitwę w intencji dobrego rozeznania mojego powołania oraz o to abym odnalazła swoją drugą połowę, dobrego człowieka z którym mogłabym wejść w związek małżeński i stworzyć rodzinę Bogiem silną. Bóg zapłać za Twoją pomoc.

 6. "Miłosierdzie Boże pokierowało moją drogą życia tak, bym mogła JOANNO Cię w nim spotkać ", :

  Św. Joanno wydaje mi się że poznałam rozkosz i gorycz macierzyństwa, pragnę Byś Swoim wstawiennictwem u Boga pomogła mi wyjść „bohatersko z tej próby miłości”. Polecam swą matczyność Twojej opiece ! Dopomóż również uprosić u Boga łaskę miłości drugiego człowieka, tej wielkiej, szlachetnej, czystej a przede wszystkim miłości której „przewodniczył” będzie Sam Bóg.

 7. "Miłosierdzie Boże pokierowało moją drogą życia tak, bym mogła JOANNO Cię w nim spotkać ", :

  Święta Joanno pomóż wybłagać błogosławieństwo Boże w wyborze powołania, zawodu, wyboru drogi życiowej dla mojej córki Jessici ! Wraz ze mną Uproś, by dokonywane przez Nią wybory, były „dotknięte przez Ducha Świętego i zgodne z Wolą Bożą ”
  …pozostaje Ci ufna; Marta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>