Swarzędz: Koncert wspierający akcję przeciw czerniakowi.

W środę, 9 marca, w swarzędzkim ratuszu, na spotkaniu poprzedzającym wielką akcję charytatywną ?Swarzędz przeciw Czerniakowi”, światowej sławy sopranistka Iwona Hossa opowiedziała o sobie i swojej artystycznej drodze. Do największych i najważniejszych w karierze śpiewaczki sukcesów bez wątpienia zaliczyć można Grand Prix i Złoty Medal w konkursie im. Marii Callas w Brazylii. Ta niezwykle sympatyczna, uśmiechnięta i kontaktowa śpiewaczka dwukrotnie była nominowana do Grammy Awards. Niewielu polskich artystów może się poszczycić tak spektakularnymi osiągnięciami. Iwona Hossa podkreślała jednak cały czas w rozmowie, że ogromne znaczenie ma dla niej uznanie publiczności i nagrody przez publiczność przyznawane, m.in. Bursztynowy Pierścień czy Medal Młodej Sztuki za płytę z muzyką Mieczysława Karłowicza (nagraną z gitarzystą zamiast pianisty!). W tym roku poznańska mistrzyni sopranu otrzymała nominacje do nagrody Fryderyka. Rozstrzygnięcie konkursu w maju – wszyscy mocno trzymamy kciuki!

Dlaczego postanowiła wesprzeć naszą akcję ?Swarzędz przeciw Czerniakowi”? Iwona Hossa powiedziała: – Każdego dnia jesteśmy świadkami dziejącej się historii. Świat rozwija się w niesamowitym tempie, a technologie medyczne i farmakologia znajdują się w czołówce tych przemian. Od szybkiego wdrażania nowych metod leczenia zależy życie tysięcy ludzi. Powinniśmy być dumni z faktu, że oto poznański zespół naukowców i lekarzy pod kierownictwem profesora Andrzeja Mackiewicza finalizuje prace nad szczepionką, będącą ewenementem na skalę światową. Nie wolno dopuścić do tego aby przeszkody proceduralne i, przede wszystkim, finansowe uniemożliwiły ukończenie badań. Trzeba szukać różnych sposobów na gromadzenie tak bardzo potrzebnych funduszy. Gorąco popieram inicjatywę Swarzędza i pani burmistrz Anny Tomickiej, jestem zaszczycona mogąc wystąpić z charytatywnym koncertem wspierającym ten cel.

W rozmowie o swojej artystycznej przyszłości śpiewaczka stwierdziła, że los obdarzył ją szczęściem, pozwalając na realizację wielu marzeń. Będąc ulubioną solistką Krzysztofa Pendereckiego odwiedziła z koncertami niezwykłe miejsca na całym świecie. Występowała przed publicznością Japonii, USA, Brazylii, Włoch i innych krajów europejskich. Iwona Hossa z prawdziwą przyjemnością wykonuje dzieła Wojciecha Kilara i specjalnie dla niej komponowane utwory Jerzego Maksymiuka.
A marzenie niezrealizowane? Jest jedno! – W listopadzie 2010 r. miałam koncertować w nowojorskiej Carnegie Hall – mówi artystka. Na przeszkodzie stanęła moja choroba. Tak bywa, ale mam nadzieję, że taki koncert jeszcze przede mną…

Koncert charytatywny Iwony Hossy wspierający naszą wielką akcję ?Swarzędz przeciw Czerniakowi”, odbędzie się w sobotę 19 marca 2011 r. o godz. 19.00 w kościele p.w. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: www.iwonahossa.com

zam. /ej/

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>