Studenci pomagają udarowcom w internecie!

Studenci Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy uczą, jak funkcjonować po udarze mózgu. Wszystkie wskazówki umieścili na założonym za własne pieniądze portalu internetowym. Sebastian Szyper i Mariusz Baumgart, studenci piątego roku fizjoterapii toruńskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, trzy miesiące temu stworzyli stronę internetową www.udarowcy.com.pl. – Okazało się, że ludzie nie wiedzą, co zrobić z bliskimi, którzy po przebytym udarze mózgu opuszczają szpital – mówi Sebastian Szyper.

Niewiele informacji na ten temat można znaleźć także w internecie. Tymczasem sytuacja zupełnie inaczej wygląda choćby w USA, gdzie prowadzone są kampanie edukacyjne. Ludzie dowiadują się, w jaki sposób unikać udaru i jak pomóc osobie, która przeszła przez chorobę.

Na stronie internetowej studentów można znaleźć między innymi wskazówki na temat udzielania pomocy osobie, która nagle traci równowagę, odczuwa drętwienie kończyn i ma zaburzenia mowy.

Studenci podpowiadają także, gdzie szukać pomocy po przebytym udarze. Na stronie znajdują się adresy ośrodków rehabilitacyjnych oraz sklepów, w których można kupić sprzęt usprawniający.

Więcej w Gazecie Pomorskiej. Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Jedna myśl nt. „Studenci pomagają udarowcom w internecie!

  1. syn jest 5 lat po udarze pnia mozgu,na poczatku szpitale przyjmowali go ale terez nie chca.syn ma 47lat i jest calkowicie sparalizowany,rehabilitowany jest prywatnie 2 razy w tygodniu,jest bardzo sprawny umyslowo-porozumiewamy sie alfabetem,prosze mi powiedziec czy juz nie ma dla niego szpitala i czy nie mozna mu jakos pomoc.mieszkamy na dolnym slasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>