Stevia zamaist cukru! Ciasta ze stevią będą zawierać 60 % mniej kalorii niż ciasta z cukem!

Witam Panie Doktorze! Piekarnia, w której pracuję opracowała receptury produkcji ciast, w których cukier został całkowicie zastąpiony stewią. Do tej pory co prawda piekliśmy ciasta wyłącznie na potrzeby opracowania receptur, ale jeszcze w kwietniu ruszy produkcja pierwszej partii, która będzie sprzedawana w firmowych sklepach w Poznaniu i okolicy. Za niedługo podam gdzie będzie można kupić takie produkty!

Piszę do Pana Doktora z dwóch powodów.

Po pierwsze zastanawiamy się nad tym, na ile pieczywo wyprodukowane z użyciem stewii zamiast cukru można postrzegać jako „zdrowe”. Mam oczywiście świadomość, że „zdrowe ciasto” pewnie dla wielu specjalistów zdrowego żywienia jest oksymoronem. Niemniej, wg informacji, które posiadam na tą chwilę, ciasto ze stewią zamiast cukru warto spożywać (zamiast tradycyjnego) z dwóch powodów:
1. nie zawiera cukru, więc jest bezpieczniejsze dla diabetyków i nie szkodzi w ten sam sposób, co ciasta zawierające cukier
2. nasze ciasta są ok. 60% mniej kaloryczne, niż ciasta produkowane z użyciem cukru.

Nie chcielibyśmy klientów wprowadzać w błąd. Wiemy, że nie powinniśmy ciasta reklamować jako „zdrowego”, czy jako „zdrowej żywności”. Wydaje się nam, że byłoby to nadużycie. Chcielibyśmy w działaniach marketingowych uzmysłowić klientom dlaczego ciasto ze stewią jest lepsze od ciasta tradycyjnego – ale w taki sposób, który specjaliści od zdrowej żywności nie będą oceniać jako nieuczciwego, czy wprowadzającego w błąd.

Stąd moja pierwsza prośba do Pana Doktora – czy może Pan pomóc mi w zrozumieniu o ile nasze ciasto jest lepsze od ciasta tradycyjnego? Mam już pewną orientację w tym temacie i mam też świadomość, że to pytanie mogłoby być tematem niejednej pracy magisterskiej. Dlatego – jeśli to możliwe, prosiłbym Pana Doktora o wskazanie mi obszarów wiedzy, z którą powinienem się zapoznać, żeby móc właściwie ocenić nasze ciasto.

Druga kwestia dotyczy portalu http://zdrowetargi.pl. Jakie warunki musi spełniać produkt i firma, aby móc zaprezentować się na tym portalu? Czy dobrze rozumiem, że „Zdrowe targi” to cykliczne spotkania, na których firmy mogą zaprezentować swoją ofertę?

Z wyrazami szacunku: B.K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>