Stanik wykryje raka.

Wkrótce na rynek trafi stanik, który będzie na bieżąco monitorował stan piersi i ostrzegał przed nowotworem. Firma First Warning Systems testuje stanik o nazwie Breast Tissue Screening Bra.
Wygląda on jak tradycyjny sportowy stanik, ale od zwykłego ubioru różni go fakt, iż na bieżąco bada zmiany temperatury w różnych częściach piersi. Dane są zbierane i wysyłane do internetu, gdzie właścicielka stanika może je codzinnie przeglądać. Zmiany temperatury mogą wskazywać na rozwój guza. First Warning Systems przeprowadziła już serię trzech testów, które wykazały, iż skuteczność stanika wynosi 92,1%. Tradycyjne mammografy prawidłowo identyfikują nowotwory w 70% przypadków. Co więcej stanik może wykryć rozwijający się nowotwór o sześć lat wcześniej od mammografu.

First Warning Systems chce, by Breast Tissue Screening Bra trafił na rynki europejskie już w 2013 roku. W USA może się on pojawić w roku 2014, gdyż procedury FDA trwają dłużej niż odpowiednich urzędów w Europie.

Autor: Mariusz Błoński, www.kopalniawiedzy.pl

Źródło: Daily Tech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>