Sprawdź, czy jeszcze możesz? Możesz się dowiedzieć czy masz problemy z alkoholem!

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych apeluje o sprawdzenie, czy ilość spożywanego przez nas alkoholu jest bezpieczna. Zachęca do skorzystania w tym celu z testu, na swojej stronie internetowej. Wiele osób, które wypełniły test dowiaduje się, że ma problemy z alkoholem, mimo, że wcześniej niewiele na to wskazywało. Zdaniem Agencji test nie jest jakoś szczególnie restrykcyjny. Nie jest też skierowany do osób uzależnionych, a ma zwrócić uwagę na problem ryzykownego i szkodliwego picia alkoholu.

? W Polsce jest 3 proc. osób uzależnionych od alkoholu, natomiast 4 razy więcej jest tych, którzy piją szkodliwie bądź ryzykownie. Test nie jest nowością, jest stosowany od wielu lat i rekomendowany przez Światowa Organizację Zdrowia jako ten, który powinien być wykonywany przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w ramach działań profilaktycznych ? wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl zastępca dyrektora PARPA Katarzyna Łukowska- www.parpa.pl .

Dyrektor tłumaczy, że z badań wynika, iż jedna trzecia pacjentów, którym lekarze wykonali taki test zdecydowała się na zmodyfikowanie swoich zachowań odnośnie picia alkoholu.

? Jeżeli ktoś pije szkodliwie bądź ryzykownie może sobie poradzić sam bez stosowania leczenia odwykowego ? tłumaczy dyrektor Łukowska.
www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>