Spotkanie u Emerytów !

Zadaniem lekarza nie jest tylko przyjmowanie Pacjentów w Gabinecie ! Ważną rola jest szerzenie zasad oświaty i profilaktyki zdrowotnej ! Od 20 lat odbyłem dziesiątki takich spotkań w róznych środowiskach ! Ostatnio  miałem przyjemność spotkac się z Członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Okręgowego z siedzibą w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 24, tel. 622-06-34. Zaprosiła mnie w imieniu Organizacji Pani Stefania Drąg od kilku miesięcy nowa Przewodnicząca Koła . Dobrze, że istnieją takie Organizacje….

bo nie wszyscy przechodząc  na emeryturę, uzyskując rentę czy doznając uszczerbku na zdrowiu umią sobie znależć miejsce w nowej rzeczywistości ! Stąd potrzeba rozwijania w sobie wielu dużo wczesniej różnych zainteresowań, aby później nie załamać się psychicznie ! Ile w naszym otoczeniu znamy przypadków, że ktoś jak pracował był ” zdrowy ” a gdy skończył pracę zawodową zaczął chorować lub skończyło się to wszystko zawałem serca ! Optymizm musi górować nad depresją gdy każdy z nas się starzeje ! Prężne Koło w Tarnowie pod przewodnictwem Pani ” Steni ” , bo tak wszyscy zwracają się do swojej Przewodniczącej oferuje dla każdego kto zechce się do tego Koła zapisać wiele form pomocy: udzielania bezpłatnych porad prawnych , przygotowywania wniosków o pomoc społeczną i zapomogi, organizacji wyjazdów do miejscowości wczasowych, przygotowywanie i dystrybucji paczek żywnościowych dla najuboższych, prowadzenie kasy pogrzebowej, wydawanie zaświadczeń uprawniających do 37 % znizki na przejazdy PKP, organizacja spotkań towarzyskich, wigilijnych i rekreacyjnych czy wreszcie samopomocy pomiedzy członkami Związku. Program wycieczek Koła na najbliższą przyszłość jest imponujący : w maju b.r. do Lwowa – zwiedzanie zabytków i wejście do Opery Lwowskiej, w czerwcu do Vrbova na Słowacji gdzie jest mozliwośc kąpieli termalnych, w lipcu spływ Dunajcem w szczawnicy,  w sierpniu kalwaria Zebrzydowska,Wadowice i Łagiewniki, we wrześniu Babiogórski Park Narodowy czy Zabawa Andrzejkowa ! Szkoda, że nie wszyscy uprawnieni do korzystania  z tych propozycji , chcą przyjść do siedziby Koła. Warto jednak zatelefonować w każdy dzień tygodnia /oprócz środy/ w godzinach od 9.00 do 13.00 , przypomnę telefon : 622-06-34 a gdy usłyszy głos Pani Steni, nie jest w stanie oprzeć się dobroci i  optymizmowi płynącego ze słuchawki . I to będzie pierwszy krok aby dołączyć do Koleżanek i Kolegów, którzy śpiewając swój Hymn Emerytów na zakończenie swoich spotkań tworzą jedną Rodzinę ! Warto aby ta Rodzina była coraz liczniejsza !  


Tarnów, dnia 13.03.04 r.             Jacek Roik .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>