Spotkanie „Amazonek” na Jasnej Górze.

Pod hasłem „Wiarą góry przenosić” do Jasnogórskiego Sanktuarium przybyła 15. pielgrzymka kobiet zmagających się z chorobą nowotworową. W spotkaniu udział wzięło ok. 9 tys. osób, w tym goście z zagranicy. W specjalnym telegramie Benedykt XVI zapewnił o pamięci modlitewnej, prosząc o siły ducha do pokonywania codziennych trudności. Każdego roku w Polsce notuje się 16 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi.
Pielgrzymka zawsze jest okazją nie tylko do modlitwy w intencji zmagających się z cierpieniem, ale jest także wielką akcją edukacyjną i apelem – powiedziała Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”: „Chcemy zaapelować do wszystkich kobiet jak ważne jest zdrowie, jak warto dbać, zachęcając do profilaktyki, a przede wszystkim do badań. Weźcie, panie, swoje zdrowie w swoje ręce”.
„Jesteście bohaterkami codzienności” – mówił o chorych częstochowski biskup pomocniczy Antoni Długosz i przekonywał, że są podobne do Chrystusa cierpiącego na krzyżu, który wiedzie ku zmartwychwstaniu. Kaznodzieja podziękował też za dawanie świadectwa i podtrzymywanie innych na duchu.

Posługa Amazonek w Polsce, jako wolontariuszek w szpitalach, jest nie do przecenienia i zdecydowanie wyróżnia Polki spośród innych kobiet chorych na raka.
Istnieje już ponad 200 klubów Amazonek zrzeszonych w Federację. Należy do niej 25 tysięcy członkiń. To największa organizacja kobieca nie tylko w kraju, ale także w Europie. Działa w myśl zasady „Pomagając innym, pomagasz sobie”. Nowotwory złośliwe są pierwszą przyczyną zgonów niewiast w wieku poniżej 65 lat. Pierwsze miejsce zajmuje rak piersi.
I. Tyras, Częstochowa

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>