Spośród ryb Polacy najchętniej wybierają tanie pangi i tilapie.

Pomimo tego, że od kilku lat media, dietetycy i organizacje zdrowotne zajmują się promocją ryb jako jednego z najwartościowszych pokarmów, to ich spożycie w naszym kraju nie rośnie. Z najnowszego raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (IERiGŻ) wynika, że konsumpcja ryb i przetworów rybnych w polskich gospodarstwach domowych w pierwszym półroczu 2011 obniżyła się o 2,6 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2010.
Z badań Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wynika, że spośród ryb Polacy najchętniej wybierają pangi i tilapie. Przyczyna jest dość oczywista – są tanie. Naukowcy uważają jednak, że ich mięso ma niską wartość odżywczą – dla przykładu zawartość w kwasów Omega-3 w mięsie pangi jest prawie zerowa, a w rodzimym pstrągu sięga 1,87 proc.

www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>