Sok pomidorowy wzmocni SERCE!

Jedną z przyczyn chorób serca jest niedobór magnezu i potasu. Aby mu zapobiec Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii radzi między innymi sięgnąć po naturalny sok pomidorowy Siła Serca. W trosce o zdrowie Polaków Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, założona przez Prof. Zbigniewa Religę, stworzyła projekt profilaktyki Siła Serca. Program ma na celu szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną, budowanie społecznej świadomości dotyczącej dbania o zdrowie oraz aktywne pozyskiwanie funduszy na rzecz projektów badawczych Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

Fundacja wspólnie z naukowcami, opracowuje produkty, które później sygnowane są logotypem FRK – ?Siła Serca?, a które zawierają składniki poprawiające ogólny stan zdrowia i naturalną odporność organizmu, a w konsekwencji zmniejszają podatność na infekcje, będące często przyczyną powikłań związanych z mięśniem sercowym.

? Projekt realizowany jest od 2007. Produkty marki Siła Serca mają wysoką jakość, a technologia wytwarzania i receptura decyduje o ich prozdrowotnym charakterze. Powstają m.in. we współpracy z placówkami naukowymi: SGGW w Warszawie, AR Wrocław, WUM, IZŻ w Warszawie. Ostatnim naszym tego typu produktem jest sok pomidorowy Siła Serca – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Sergiusz Gowsz, zajmujący się realizacją projektu w FRK.

W soku Siła Serca zastosowano formułę opartą na unikatowej soli o zwiększonej zawartości magnezu i potasu, a obniżonej zawartości szkodliwego w nadmiarze sodu.

Część dochodu ze sprzedaży soku Siła Serca wspiera realizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, program budowy prototypu i wdrożenia do praktyki klinicznej systemu wspomagania serca dla dzieci w wieku szkolnym, który umożliwi regenerację niewydolnego serca lub podtrzymanie jego funkcji w oczekiwaniu na transplantację.

FRK, JJ/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>