Smartfon ułatwia karmienie piersią.

Darmowa aplikacja na smartfony „Feed Finder” pomaga młodym matkom znaleźć i ocenić miejsca odpowiednie do karmienia piersią.Aplikacja, opracowana przez zespół dr Madeline Balaam z Newcastle University z pomocą 30 karmiących matek, pozwala oceniać i polecać innym miejsca takie jak kawiarnie, restauracje i sklepy, w których kobieta może spokojnie nakarmić dziecko. Ocenianych jest pięć parametrów – komfort, higiena, zachowanie prywatności, udogodnienia dla dzieci oraz koszty. Na razie uwzględnione zostały tylko niektóre okolice Newcastle.

Aplikację łatwo obsługuje się jedną ręką, co w przypadku osób za małym dzieckiem ma decydujące znaczenie.

Dr Balaam – specjalistce od komputerów i edukacji w dziedzinie zdrowia – pomysł wykorzystania smartfona do pomocy w karmieniu nasunęły spotkania z młodymi matkami, skarżącymi się, że przeszkadza im poczucie izolacji i niepewność, gdzie poza domem mogą czuć się swobodnie karmiąc dziecko. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>