Skutecznośc diety Cambridge w walce z niepłodnością.

Zdesperowana Sue Gulwell, aby spełnić swoje marzenie o dziecku, wydała tysiące funtów na leczenie niepłodności, a wystarczyło tylko rozwiązać problem nadwagi. Doradczyni finansowa z Glamorgan, 34, oraz jej mąż Phillip, 43, zostali rodzicami dwóch synów; Jacka, 16 miesięcy, oraz Bena, który urodził się w czerwcu bieżącego roku. Obaj zostali poczęci w sposób naturalny.
„Nigdy bym nie przypuszczała, że utrata masy ciała może mieć taki wpływ na moje szanse na zajście w ciążę”, mówi Sue. „Gdybym o tym wiedziała, to już wcześniej zredukowałabym masę ciała, oszczędzając pieniądze, czas i cierpienie.”
W Wielkiej Brytanii na przestrzeni 20 lat wzrósł odsetek osób otyłych, co wiąże się z wymogiem leczenia niepłodności.
Dane z Brytyjskiej placówki HFEA (The Human Fertilisation and Embryology Authority ), pokazują, że liczba kobiet, u których zastosowano zarówno zapłodnienie in vitro, jak i metodę ICSI (docytoplazmatyczna injekcja plemnika), wzrosła z około 17.000/rocznie na początku lat dziewięćdziesiątych do prawie 40.000/rocznie. Lekarze od dawna wiedzą, że nadwaga niekorzystnie wpływa na płodność poprzez zaburzenie owulacji i zakłócenie naturalnej równowagi hormonalnej.
„Niektóre kobiety mogą być otyłe, co niekoniecznie musi mieć wpływ na ich płodność. Z kolei kobiety z nadwagą, którym nie udało się zajść w ciążę, pomimo wizyty u specjalisty, mogą skorzystać redukując masę ciała”, mówi profesor Tony Leeds, ekspert w leczeniu otyłości z Central Middlesex Hospital.
Wielu specjalistów leczących niepłodność metodą in vitro uważa, że kobiety ze wskaźnikiem masy ciała 30 lub wyższym nie kwalifikują się do tego zabiegu. Wskaźnik BMI = 30 odpowiada na przykład kobiecie o wzroście 163 cm oraz wadze 77 kg.
Kiedy Sue, która mierzy 163 cm, pierwszy raz spotkała Phillipa, miała 19 lat, nosiła rozmiar 40 i chodziła na zajęcia aerobiku.
Mówi: „Ważyłam wtedy 57 kg. Jednak po ślubie przestałam ćwiczyć, a moja waga wzrosła do 89 kg i rozmiaru 46″.
Rozpoczęli bezskuteczne starania o powiększenie rodziny. „Daliśmy sobie 18 miesięcy, zanim udaliśmy się do lekarza pierwszego kontaktu. Badania wykazały, że wszystko jest w normie. Lekarz nigdy nie wspomniał, że to moja waga może stanowić problem, dlatego wysłał nas do ginekologa.”
Kiedy para dowiedziała się, że będzie musiała czekać nawet do trzech lat na leczenie niepłodności w ramach publicznej służby zdrowia, zdecydowali się na prywatne leczenie. Sue przyjmowała przez sześć miesięcy lek o nazwie clomid, który stymuluje owulację w przypadku, jeśli owulacja miałaby nie występować regularnie. Jednak ta metoda się nie powiodła. Lekarze zdecydowali się na inseminację domaciczną nasieniem męża. Niestety i to się nie powiodło.
SKUTECZNOŚĆ PROGRAMU ODCHUDZANIA CAMBRIDGE W WALCE Z NIEPŁODNOŚCIĄ
www.dieta-cambridge.pl
W między czasie zdiagnozowano u Phillipa cukrzycę typu 1, co niekorzystnie wpłynęło na jakość spermy.
„Nie ważne jak bardzo nadrabia się miną, to nadal bardzo boli”, mówi Sue.
Kiedy po drugiej nieudanej próbie zapłodnienia in vitro, Sue była gotowa zrezygnować, po 5 latach zgłoszono się do nich z publicznej służby zdrowia. Lekarze jednak odmówili leczenia Sue dopóki nie obniży wskaźnika BMI z 36 na 30. Kobieta skorzystała z Programu Odchudzania Cambridge, który w celu ograniczenia podaży kalorii składa się z gotowego pożywienia. „Przez pierwsze trzy i pół miesiąca schudłam 19 kg”, mówi.
Kiedy wskaźnik BMI spadł, lekarze postanowili rozpocząć leczenie metodą in vitro. Jednak podczas oczekiwania na leczenie, Sue odkryła, że jest w ciąży.
Jack urodził się w lipcu 2011 roku. „To było niesamowite zobaczyć jak Jack i jego tata się po raz pierwszy przytulają.”
Jack miał zaledwie dziewięć tygodni, kiedy Sue ponownie zaszła w ciążę. Ben urodził się w czerwcu bieżącego roku.
Teraz Sue pomaga innym pacjentom, starającym się schudnąć stosując Program Odchudzania Cambridge. „Jest strasznie dużo kobiet z tymi samymi problemami,” mówi.
Autor: Pat Hagan
Artykuł został opublikowany na platformie:
http://www.express.co.uk/posts/view/360750/My-fertility-diet w dniu 27.11.2012 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>