Skorzystaj z dni otwartych…lasów.

Pod hasłem ?Lasy dla ludzi? obchodzimy w tym roku Międzynarodowy Rok Lasów. Częścią zaplanowanych atrakcji są drzwi otwarte w kujawsko-pomorskich nadleśnictwach.
Urząd Marszałkowski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu zapraszają do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej i turystycznej. Impreza wpisuje się w obchody Święta Województwa. Drzwi otwarte w kujawsko-pomorskich nadleśnictwach będą się odbywać dwukrotnie. Pierwszy Tydzień Leśny potrwa do 12 czerwca. Akcję zostanie powtórzona w październiku. – Lasy to bezcenna wartość dla ludzkości i całej planety. Wszyscy na co dzień korzystamy z ich bogactw. Ich przyszłość leży w naszych rękach, dlatego musimy mądrze nimi gospodarować, właściwie je chronić i korzystać z nich odpowiedzialnie ? mówi marszałek Piotr Całbecki ? Zapraszam mieszkańców do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków leśnych.

Program drzwi otwartych w nadleśnictwach RDLP w Toruniu obejmuje zwiedzanie lasu z przewodnikiem, zajęcia terenowe z leśnikiem na ścieżkach przyrodniczo-leśnych, prelekcje i pokazy filmów w izbach edukacyjnych oraz gry i konkursy o tematyce leśnej. Odwiedzający zostaną oprowadzeni po różnych obiektach nadleśnictw (biurowce, szkółki leśne, punkty alarmowo-dyspozycyjne, parki dendrologiczne, wyłuszczarnia nasion), a także będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy leśnika lub skorzystać z miejsca na ognisko.

www.portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>