Santiago de Chile: wypowiedź Stolicy Apostolskiej na konferencji FAO.

W walce ze światowym głodem trzeba bardziej ludzkich postaw, a nie wyłącznie rozwoju techniki i postępu naukowego. Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy FAO mówił o tym na regionalnej konferencji o walce z głodem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Spotkanie w Santiago de Chile przebiegło pod hasłem: „Skuteczne odpowiedzi dla tych, którzy cierpią głód”.

Abp Luigi Travaglino przypomniał słowa Papieża Franciszka o skandalu głodu polegającym na tym, że w czasach, gdy świat jest w stanie wyżywić wszystkich mieszkańców planety, są wciąż ludzie, którzy cierpią niedożywienie. W tym kontekście podkreślił, że do tego nie można się po prostu przyzwyczaić ani tym bardziej pozwolić, by bieda i głód wciąż wzrastały, tak jak to ma miejsce obecnie. Watykański przedstawiciel wskazał na konieczność rozwoju przydomowych gospodarstw i indywidualnego rybołówstwa, a także otwierania rynków przed drobnymi przedsiębiorcami. Obserwator Stolicy Apostolskiej przy FAO przypomniał, że w centrum wszelkich działań w walce ze światowym głodem musi stać solidarność.

 

TEkst  pochodzi z Serwisu Radia Watykańskiego – http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>