Rzym: ekologia człowieka, zgodnie z naturą czy przeciw naturze.

Rzymska diecezja powraca do jednego z głównych tematów poprzedniego pontyfikatu, a mianowicie ekologii człowieka, o którą upominał się Benedykt XVI. W piątek odbędzie się spotkanie studyjne na temat: „Zgodnie z naturą czy przeciw naturze”. Mówi inicjator spotkania ks. Maurizio Botta z urzędu ds. duszpasterstwa.

„Słusznie zwracamy wielką uwagę na problemy ekologiczne, ekologię lasów, zwierząt, na zdrową żywność, ale zapominamy o ekologii człowieka. Człowiek to nie tylko wola, kultura. Człowiek ma też własną naturę. Tę naturę także można skazić. Trzeba się nad tym zastanawiać i wyciągać wnioski z naszej natury biologicznej. Tym bardziej, że dochodzi na tym polu do wielu manipulacji. Widzimy na przykład, że idealizuje się dzisiaj tak zwane rodziny homoseksualne. Przedstawia się je jako wzorce równowagi, zgodnego pożycia, miłości, jakby te osoby były wolne w zwyczajnych ludzki wad, egoizmu… Pary jednopłciowe traktuje się z pozytywnym uprzedzeniem, a heteroseksualne z negatywnym. Widziałem badania, które porównują zamożną parę lesbijek z heteroseksualną parą z marginesu. W ten sposób ustawia się z góry wyniki badań. Trzeba jasno powiedzieć, że w tych sprawach nie ma już wolności opinii. Nie można już otwarcie mówić o tym, co wynika z obserwacji rzeczywistości”.

 

Tekst pochodzi  z serwisu Radia Watykańskiego- http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>