Rosyjski naukowiec: będzie mała epoka lodowcowa, ochłodzenie nastąpi za 2 lata.

Choć niektórzy badacze uważają, że świat czekają klęski związane z globalnym ociepleniem, to dr Chabibullo Abdusamatow z Rosyjskiej Akademii Nauk prognozuje nadejście małej epoki lodowcowej. Raptowne ochłodzenie klimatu nastąpi już za dwa lata.
Abdusamatow jest astrofizykiem i kieruje badaniami kosmicznymi w głównym obserwatorium astronomicznym Rosyjskiej Akademii Nauk pod Petersburgiem.
Jego zdaniem, Ziemia już od lat 90. ubiegłego wieku weszła w nową epokę lodowcową. Wchłonęła już wystarczającą ilość ciepła słonecznego i teraz stopniowo stygnie. Abdusamatow prowadzi badania zachowania się Słońca i na ich podstawie wnioskuje o nadchodzących globalnych ociepleniach i ochłodzeniach klimatu.

Tak więc, choć na połowę wieku – na rok 2055 – stronnicy teorii globalnego ocieplenia wyznaczają moment krytyczny w podwyższaniu się temperatur na Ziemi, Abdusamatow uważa, że do tego momentu nastąpi największe nasilenie chłodów.

Badacz przypomina, że okresom oziębienia klimatu w minionych wiekach towarzyszyły klęski – epidemie, nieurodzaje i masowe przemieszczanie się ludów. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>