Renesans homeopatii – powrót do Natury!

Coraz częściej słyszę od Pacjentów zgłaszających się do Gabinetu następujące słowa: „mam dość leków chemicznych”! Od 20 lat przesunąłem „ciężar” terapii, z leków chemicznych w kierunku leków naturalnych. Oczywiście nie za każdym razem! I nie każdemu Pacjentowi! Przed laty musiałem staczać „ciężkie boje słowne” z Pacjentami, którzy mierzyli „wartość” lekarza po cenach przepisywanych  leków – im droższe leki były zapisywane na recepty, tym lepszy lekarz w mniemaniu Pacjenta, a jeszcze jak była spora kolejka pod Gabinetem, to napewno tutaj przyjmuje bardzo dobry lekarz! Na szczęście te czasy już minęły! W tym felietonie poświęcę więćej miejsca lekom homeopatycznym, francuskiej firmy „BOIRON”!….

Homeopatia (z greckiego homoios – podobny i pathos -cierpienie) jest metodą leczniczą opartą na zasadzie podobieństwa, w której substancje lecznicze podawane są w małych lub nieskończenie małych dawkach. Zgodnie z zasadą podobieństwa niektóre substancje aktywne farmakologicznie podawane w dużych dawkach wywołują objawy chorobowe u osób zdrowych, natomiast podawane w dawkach nieskończenie małych mogą wyleczyć te objawy u osób chorych i wrażliwych. Homeopatia jest terapia zindywidualizowaną. Uwzględnia przede wszsytkim chorego, a leczenie jest zawsze uzależnione od sposobu reagowania pacjenta. Homeopatia jest terapią naturalna i skuteczną. Uwzględnia odmienny dla każdego organizmu sposób reakcji i przebieg choroby. W medycynie tradycyjnej objaw = choroba. Należy więc usunąć objawy przy pomocy dostepnych środków. Dla lekarza homeopaty objaw = informacja. Stara się on pobudzić zdolności reagowania organizmu chorego za pomoca odpowiednio dobranego leku homeopatycznego. Leki homeopatyczne moga byc podawane kobietom w ciąży, niemowlętom, dzieciom i osobom w podeszłym wieku. Lek homeopatyczny działa zgodnie z naturalnymi reakcjami organizmu chorego i nie wywołuje skutków ubocznych, ani nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. Leki homeopatyczne są otrzymywane z substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego oraz substancji chemicznych, mineralnych lub organicznych. Substancje wyjściowe są poddawane licznym rozcieńczeniom według ścisłych reguł. Dzięki temu otrzymany lek jest całkowicie nietoksyczny. Zaleca się przyjmowanie leków homeopatycznych na minimum 15 minut przed lub pół godziny po posiłku umieszczając granulki lub tabletki pod językiem. W codziennej praktyce stosuję kilka leków homeopatycznych Firmy „BOIRON” – www.boiron.pl, o których napiszę w nastepnym odcinku!


Tarnów, dnia 18.09.03r                      Jacek Roik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>