„Puls Biznesu”: Polscy naukowcy wyśledzą raka.

Badacze z siedmiu polskich ośrodków wspólnie uczestniczą w międzynarodowym wyścigu mającym na celu skomercjalizowanie kwantowych nanostruktur półprzewodnikowych. Znajdują one szerokie zastosowanie w medycynie oraz biologii – informuje „Puls Biznesu”. Kwantowe nanostruktury to szansa na prawdziwy przełom w medycynie m.in. w skutecznej walce z nowotworami. Połknięte lub wstrzyknięte do krwioobiegu w specjalnym specyfiku, owe kwantowe nanostruktury mogą być tak zaprogramowane, by łączyć się np. z komórkami nowotworowymi i będzie je można łatwo wyśledzić.

Rozwiązania polskich wynalazców są na razie zamknięte w akademickich laboratoriach. Do ich komercjalizacji potrzebni są inwestorzy. Tymczasem zagraniczna konkurencja prowadzi zaawansowane badania nad podobnymi rozwiązaniami – czytamy w gazecie. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>