Pszczoły wychodzą z uli; przezimowały w dobrej kondycji.

Na Podkarpaciu pierwsze w tym roku obloty pszczół zaobserwowali pszczelarze w okolicach Krosna i Mielca. Zimę pszczoły przetrwały w dobrym stanie – poinformował w piątek prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Roman Bartoń.
„Więcej słońca i dłuższy o prawie trzy godziny dzień sprawiają, że pszczoły zaczynają powoli opuszczać ule. Obloty świadczą o zbliżającej się wiośnie” – powiedział Bartoń.
Dodał, że „pszczoły przezimowały w dobrej kondycji”. „Wśród pszczelarzy panuje opinia, że wyjątkowo mroźna tegoroczna zima nie zaszkodziła pszczołom” – podkreślił Bartoń.

Na Podkarpaciu prawie 4 tys. pszczelarzy prowadzi 110 tys. rodzin pszczelich. W południowo-wschodniej Polsce na jeden kilometr kwadratowy przypada 6 rodzin pszczelich; przeciętna krajowa wynosi 3,5 rodziny na jeden km kw.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>