Psychiatrzy: rodziny za późno reagują na psychiczne problemy bliskich.

Zdaniem specjalistów osoby z problemami psychicznymi czy uzależnieniami zbyt późno trafiają do specjalistów, m.in. dlatego, że ich rodziny nie reagują na symptomy choroby lub wstydzą się przyznać do problemu swoich bliskich.
Jak podkreślali na konferencji w Strzelcach Opolskich psychiatrzy i terapeuci, leczenie uzależnień jest znacznie krótsze i przynosi lepsze efekty, gdy terapia zaczyna się w ich pierwszych stadiach. Problem w tym, że zdecydowany odsetek chorych trafia do specjalistów w zaawansowanej fazie choroby. Zdaniem specjalistów szczególnie rodzice dzieci uzależnionych i bliscy chorych psychicznie zwlekają z reakcją na problem.

Zdaniem psychiatrów w Polsce brakuje także współpracy między gabinetami, gdzie najczęściej trafiają osoby z problemami psychicznymi a dużymi szpitalami.

Więcej: www.radio.opole.pl , Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>