Przykry zapach z ust- mam wiele kłopotów w życiu z tego powodu!

Dzień dobry, Panie Doktorze!
Nazywam się D.K., mam już 63 lata, mieszkam niedaleko Warszawy, jestem pracującą emerytką.
Kilka razy wchodziłam na Pana stronę, zawsze z dużym zainteresowaniem. Zwracam się do Pana, jak do ostatniej „deski ratunku”, z problemem, który pojawił się u mnie wprawdzie dość dawno, ale wielokrotnie próbowałam coś z nim zrobić. Chodzi o ten bardzo przykry zapach z ust. Jak miałam 20 i 30 lat – nie było problemu. Zaczął się nieco później, niestety nie od razu się zorientowałam. A potem już po prostu zaczął mi sprawiać wiele kłopotów w życiu , tak osobistym jak i w ogóle w kontaktach z ludźmi, Spowodował tyle złego, ile tylko mógł. Ja chodziłam do lekarzy, przepisywano mi różne kuracje, które jednak nie dawały poprawy. Raz tylko, kiedy pan dr gastrolog przepisał mi jakiś preparat, którego nazwy niestety nie pamiętam, było lepiej. ja wprawdzie odczuwałam takie gniecenie w żołądku, jak bym tam miała mały „ciężarek”, coś na granicy bólu, ale podobno troszkę działało. Przez te lata zorientowałam się. że jest to trudne do wyleczenia,. Ale ja mam różne wątpliwości. Po pierwsze: mam cały czas bardzo silny biały nalot na języku. Dwa razy tylko, w czasie brania jakichś antybiotyków. osad znikał i zaraz po zakończeniu kuracji pojawiał się znowu.
Poza tym w rtg stwierdzono: niewielka, utrwalona przepuklina rozworu przełykowego.
Jestem poza tym alergiczką. Zaczęło się od kataru siennego, potem doszło uczulenie na owoce pestkowe, nie mogę jeść jabłek, gruszek, śliwek itp. – świeżych, gotowane jakoś jem. Także orzechy, pestki – też coraz gorzej.
Panie doktorze: proszę, błagam o jakąś nadzieję. Jestem skłonna dać się „pokroić”, zrobić wszystko, by się tego pozbyć.
Od znajomej pani doktor, u której byłam z innymi sprawami usłyszałam, że niektórzy ludzie maja „niesprawny” zwieracz przewodu pokarmowego, a to można jakoś „poprawiać”. Poza tym, czy ta przepuklina nie jest powodem? A ten biały nalot – czy to nie objaw np. grzybicy? Mam teraz malutką wnusię i boję się kontaktów, żeby dziecko nie płakało /bo i takie zdarzenie miało miejsce/.
Polecano mi kuracje preparatem Para protex i Ac- Zymes Calivity, ale nie chcę za bardzo sama bałaganić w swoim organizmie. Kupuje tabletki fresh natura z chlorofilem, wyciąg z pietruszki, ale to tylko pomoc na chwilę, i niestety nie całkiem skuteczna.
Cały czas mam nadzieję, że medycyna idzie naprzód i znajdzie się pomoc i w tej sprawie.
Na razie tez z Pana strony uzyskałam różne pozytywne informacje o miodzie manuka i zamówiłam.
Ale zwracam się do Pana o prawdziwą pomoc.
Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie.
D.K.

Szanowna Pani !

Proponuję skontaktować się z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu i tam wykonać badanie kału w kierunku grzybów i drożdży w przewodzie pokarmowym. Ich obecność może być przyczyną wielu dolegliwości o których Pani pisze w liście. Z poważaniem : Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14, 655 84 49,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>