Proszę o ofertę na zakup wytłaczarki oleju dla gospodarstwa domowgo.

Szanowny Panie Doktorze jeżeli ma Pan jakąś ofertę na wytłaczarkę oleju dla gospodarstwa domowego,to bardzo proszę mi ją przesłać. Z poważaniem;
czytelnik Pańskiej strony, będący pod wrażeniem Pańskiej etyki zawodowej.
Witam Pana
Pan Dr Jacek Roik przekazał mi do Pana kontakt.
Jestem producentem pras do tłoczenia oleju z różnego rodzaju nasion oleistych. W celu wytłoczenia oleju z nasion potrzebna jest duża siła i zastosowanie wytrzymałych materiałów w urządzaniach mających temu służyć.
Wyprodukowania małego urządzania domowego, które mogłoby wytłoczyć zdrowy olej było by niewspółmiernie kosztowne do możliwości przerobowych.
Można czasami spotkać urządzenia do produkcji oleju w domu, tylko przeważnie mają one źle dobrane parametry ściskania w związku z czym dochodzi do wytworzenia zbyt wysokiej temperatury tłoczenia. Olej uzyskany z takiego urządzenia jest przepalony i nie nadający się do spożycia.
Najmniejsze urządzenie jakie ja mogę zaproponować to prasa o wydajności około 15 kg ziarna na godzinę pracy.
Koszt takiego urządzenia to 11.000,00 zł. netto.
Zachęcam do rozważenia możliwości produkcji oleju na skalę regionu (wsi, miasteczka, miasta). Jest to coraz bardziej popularny w naszym kraju rodzaj działalności odpowiadający potrzebom rosnącej świadomości żywieniowej Polaków.
Jednocześnie przestrzegam przed dostępnymi urządzeniami produkcji chińskiej, które często nie posiadają atestów i nie mają za dużo wspólnego z produkcją zdrowego oleju.

Pozdrawiam
Łukasz Bogdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>