Projekt PONS: wolimy TV niż sport

Wyniki są bezlitosne, aż co trzeci uczestnik biorący udział w medycznym projekcie PONS nie przyznaje się do aktywności fizycznej w wolnym czasie, za to bardzo wiele godzin tygodniowo spędza na oglądaniu telewizji.
Opracowanie wyników 8 tys. uczestników projektu dotyczących aktywności fizycznej potwierdza trendy obserwowane w Polsce – unikamy aktywności fizycznej – pisze Gazeta Wyborcza.
Aż dwie trzecie uczestników badań przyznało, że nie uprawia sportu w wolnym czasie, a co trzeci biernie spędza czas po pracy.

Ze wstępnych danych wynika, że zdecydowanie większą wagę do aktywności fizycznej przywiązują mieszkańcy miast, a także osoby z wyższym wykształceniem. To oni stanowią najliczniejszą grupę wśród osób uprawiających bardzo intensywne ćwiczenia, jak aerobik, bieganie, szybki chód, szybka jazda na rowerze. Do tej formy aktywności przyznał się co piąty uczestnik projektu PONS z wyższym wykształceniem, podczas gdy osób z podstawowym wykształceniem w tej grupie było jedynie 3,7 proc.

Z badań wynika też, jesteśmy zagorzałymi fanami telewizji. Tygodniowo ponad 21 godzin programu ogląda co trzeci mężczyzna i co czwarta kobieta. Od sześciu do dwudziestu godzin spędza przed ekranem 55 proc. panów i 57 proc. pań, a do pięciu godzin zaledwie 15 proc. mężczyzn i 18 proc. kobiet.

Więcej:http://kielce.gazeta.pl/

Gazeta Wyborcza / Rynek Zdrowia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>