Projekt Fundacji 2065 im. Lesława Pagi – Liderzy w sektorze ochrony zdrowia.

Fundacja 2065 im. Lesława Pagi rozpoczyna nowy projekt edukacyjny – Liderzy w sektorze ochrony zdrowia. Celem jest kształcenie kadry zarządzającej w sektorze ochrony zdrowia i farmacji. Projekt skierowany jest do ludzi młodych – głównie studentów i absolwentów ekonomii, finansów, zarządzania, prawa, zdrowia publicznego oraz osób zainteresowanych rozwojem kariery zawodowej w sektorze ochrony zdrowia i farmacji.

„Od lat zmagamy się z problemami publicznej służby zdrowia. W dużej mierze wynikają one ze sposobu myślenia, w którym lekarz łączy funkcję osoby odpowiedzialnej za pacjenta i jednocześnie jednostki realizującej usługi medyczne” – powiedziała cytowana w komunikacie prezes Fundacji Ewa Paga.

„Tych dwóch funkcji nie powinno się łączyć. Zarządzanie szpitalem czy przychodnią jest tożsame z zarządzaniem firmą – nie można tego robić w międzyczasie. Wymagana jest dyspozycyjność. Na rynku nadal jest niewielu menedżerów w sektorze usług medycznych i chcemy na ten problem zwrócić uwagę i nim się zająć” – dodała prezes Fundacji.

Pierwsza edycja projektu rozpocznie się jesienią. Trzydziestu stypendystów weźmie udział w intensywnych warsztatach w terminie od 23 do 27 września, a następnie zrealizuje staż w firmach partnerskich.

Wśród zagadnień m.in.: finansowanie publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej, nowe technologie, regulacje prawne, zasady funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Nie zabraknie również spotkań ze znanymi postaciami z tego sektora.

Obecnie trwa nabór do projektu. Więcej informacji na stronie www.paga.org.pl.

Współorganizatorami projektu są: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerami projektu są: Asseco Poland, Euromedic Polska, Infarma, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, PwC, Scanmed Multimedis. Partnerem wspierającym jest Formedis.

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym projektu. (PAP0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>