Prezentacja Firm!”Sądecki Bartnik” zaprasza!

Gospodarstwo Pasieczne ”Sądecki Bartnik” to firma rodzinna Anny i Janusza Kasztelewiczów, dla których pszczelarstwo to coś więcej niż zawód i praca – to pasja i fascynacja pszczołami o wieloletniej tradycji.Oto dalsze informacje….
Położone jest w Stróżach, małej miejscowości na południu Polski w sercu malowniczych gór Beskidu Sądeckiego. W rejonie tym rozstawione są pasieki blisko 1000 pniowego gospodarstwa. Ta ekologicznie czysta okolica pozwala uzyskiwać najlepszej jakości miody, zarówno delikatne wiosenne, jak i ciemne spadziowe.
Firma rozpoczęła działalność w 1973 roku. Prowadzona początkowo na niewielką skalę nabrała dynamizmu po roku 1989. Wszystko, co dzieje się w „Bartniku” ma związek z szeroko pojętym pszczelarstwem.W pasiekach gospodarstwa pozyskuje się wysokiej jakości miody odmianowe oraz inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, wosk, propolis oraz pierzgę. Wędrówki z pszczołami na coraz to inne „pastwiska pszczele” gwarantują wysoką wydajność miodu z jednego ula.Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” prowadzi również skup, uszlachetnianie, konfekcjonowanie i sprzedaż wszelkich produktów pszczelich. Dzięki doskonale wyposażonemu laboratorium i wykwalifikowanym pracownikom jakość produktów dorównuje wymogom światowym. Logo „Bartnika” na produktach świadczy o wysokiej jakości towarów, które znajdują uznanie nie tylko wśród polskich konsumentów, ale docierają do Stanów Zjednoczo­nych i krajów UE.Konsekwentnie od szeregu lat właściciele starają się również dbać o współpracujących z gospodarstwem pszczelarzy. Z myślą o nich prowadzą hodowlę i chów wysokiej jakości matek pszczelich w uznanej pasiece zarodowej. Dystrybuują dobrej klasy sprzęt pszczelarski. Fachowi pracownicy pasieki oraz zapraszani specjaliści szkolą, udzielają zainteresowanym porad i pomocy w prowadzeniu własnych pasiek. Od 2000 roku wizytówką firmy jest Muzeum Pszczelarstwa, dostępne dla zwiedzających przez cały rok, gromadzące zbiór unikatowych kłód, uli figuralnych i skrzynkowych, zabytkowych przyrządów pszczelarskich. To tu goście firmy zdobywają wiedzę o życiu pszczelego społeczeństwa, odwiecznym związku pszczoły i człowieka, o kulturze pszczelarskiej dawniej i dziś. Licznie odwiedzająca „Sądeckiego Bartnika” młodzież szkolna na warsztatach pszczelarskich zaprzyjaźnia się z pszczołami i aktywnie poznaje tajemnice świata pszczół. Ponadto firma od kilku lat wydaje książki i produkuje filmy o tematyce pszczelarskiej, w tym poradniki dla fachowców, pozycje na temat zdrowotnych walorów produktów pszczelich, albumy, reprinty, a nawet filmy szkoleniowe.Gospodarstwo organizuje corocznie w pierwszą niedzielę lipca „Biesiady u Bartnika” przyciągające tysiące miłośników pszczół i miodu. Wykłady naukowe, prezentacje najnowszych osiągnięć, liczne degustacje, kiermasze i występy artystyczne służą popularyzacji tematyki pszczelarskiej, jak również regionu.
„Sądecki Bartnik” bierze czynny udział w prestiżowych imprezach handlowo-wystawienniczych w Polsce i za granicą m.in. w MTP – Poznań, SIAL – Paryż, Grüne Woche – Berlin, INTER MIÓD – Moskwa, ANUGA – Kolonia. Od 1995 roku uczestniczy w Międzynarodowych Kongresach Pszczelarzy „Apimondia”, odnosząc liczące się sukcesy: złoty medal za album „Ule i Pasieki w Polsce” , srebrny medal za miody pitne otrzymane w Durbanie w RPA oraz złoty medal za stoisko i brązowy za film o tematyce pszczelarskiej przyznane w Antwerpii. Dynamizm rozwoju firmy zaowocował również nadaniem właścicielowi tytułu „Agrobiznesmena Roku 1998”.Staranność doboru produktów, konsekwentna walka o najwyższą jakość oferowanych towarów pozwoliła uzyskać Certyfikat Najwyższej Jakości Europejskiego Instytutu Jakości, który był poprzedzony wdrożeniem w roku 2001 systemów zarządzania jakością ISO 9001 i 14001, jak również systemu HACCP.Wszystko, czym zajmuje się „Sądecki Bartnik” podporządkowane jest, umacnianiu własnej marki, propagowaniu pszczelarstwa, pielęgnowaniu najświetniejszych tradycji polskiego bartnictwa poprzez działalność edukacyjną i kulturotwórczą.
Prezentacja produktów „Sądeckiego Bartnika” na mojej stronie w rubryce:”Wirtualne Targi Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>