Prawo do leczenia tylko dla aktywnie poszukujących pracy.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz chce zaostrzyć sankcje dla bezrobotnych, którzy nie zamierzają szukać pracy i nie stawiają się na wezwania urzędów pracy.

W takich przypadkach można obecnie zawiesić opłacanie składek zdrowotnych na trzy miesiące, ale w opinii ekspertów recydywiści powinni być ich pozbawieni przez okres dwóch lat – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Kolejna istotna zmiana lansowana przez resort pracy i polityki społecznej to wyprowadzenie składki zdrowotnej z urzędów pracy, które tylko rejestrowałby bezrobotnego, ale już nie zajmowałby się przekazywaniem za niego składki do ZUS. Wysyłałby jedynie informację, że dany obywatel figuruje w spisie bezrobotnych i ma prawo do ubezpieczenia.

Niewykluczone, że wspomniane zmiany spowodowałyby zmniejszenie liczby osób rejestrujących się w urzędach pracy i spadek stopy bezrobocia o co najmniej trzy punkty procentowe – z 13,3 do 10 proc..
Więcej: www.gazetaprawna.pl/ Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>