Praktyczne zastosowanie „Efektywnych Mikroorganizmów” w domu.

Bokashi z otrąb pszennych doskonale sprawdza się jako środek czystości w toaletach. Czyści, odkaża i usuwa nieprzyjemne zapachy. Muszla klozetowa: powierzchnię muszli zwilżamy, spłukując wodą ze spłuczki. Następnie posypujemy muszlę cienką warstwą bokashi, starając się rozprowadzić je w miarę dokładnie po całej powierzchni i zagłębieniach. Pozostawiamy tak na kilka godzin lub na całą noc.
Po tym czasie czyścimy sanitaria szczotką i dokładnie spłukujemy. W ten sposób możemy wykorzystać bokashi do czyszczenia wanien, umywalek i podłóg ceramicznych.

Pieluchomajtki a EM-Refresh.
Jedna z moich klientek, z którą się zaprzyjaźniłam, opiekuje się starszym ojcem. Opowiadała mi, jak bardzo pomocny jest EM-Refresh, którym spryskuje pieluchomajtki ojca przed założeniem. Chroni on skórę przed odparzeniem i łagodzi przykry zapach.
(fragment blogu Nicole)

http://em-blog-nicole-sloma.blog.onet.pl

EM-A na przypalony garnek
?Nasza mama – niezwykła kucharka,
krokodyla włożyła do garnka (?),
i na łące zbiera kwiaty
a w piecu piecze się zegarek taty…?

Za każdym razem, kiedy przypalam garnek, przypomina mi się ta piosenka. Moje córki przyniosły ją z przedszkola i bardzo lubiły mi ją śpiewać. W takich sytuacjach wszystkim gospodyniom (i gospodarzom) polecam EM: Do przypalonego garnka należy wlać EM-A rozcieńczone z wodą w stosunku 1:2 i zostawić na 4 godziny. Potem da się wyczyścić garnek normalną gąbką kuchenną bez potrzeby ćwiczenia mięśni karku i ramienia.

Gdzie można zakupić produkty z „Efektywnymi MIkroorganizmami” (EM)? Prosze o listy w tej sprawie! Jacek Roik, roik@roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>