Poruszyć Świat – Wiedza w jednym miejscu.

Serwis edukacyjny Poruszyć Świat (www.poruszycswiat.pl) został stworzony z myślą o osobach cierpiących na choroby reumatyczne. Oprócz kompleksowej wiedzy na temat reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) teraz zawiera on również kompendium wiedzy o młodzieńczym idiopatycznym zapaleniu stawów (MIZS) oraz zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (ZZSK). To jedyne w sieci miejsce, gdzie można znaleźć tak dużo informacji o chorobach reumatycznych o podłożu autoimmunologicznym.

www.poruszycswiat.pl – to rozbudowany serwis edukacyjny nie tylko dla osób cierpiących na choroby reumatyczne, ale również ich bliskich oraz lekarzy reumatologów. Portal stanowi kompendium informacji na temat życia z chorobą i radzenia sobie z nią na co dzień. Zawiera kompleksowe informacje na temat najczęściej występujących zapalnych chorób reumatycznych: reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Eksperci podkreślają, że w przypadku RZS nie wystarcza jedynie leczenie farmakologiczne, opieka nad chorym powinna uwzględniać wieloaspektowe, często indywidualne podejście do terapii, a więc pomoc rehabilitanta, psychologa, dietetyka, żywieniowca, specjalisty do spraw socjalnych, jak również wiedzę o swoim organizmie i chorobie.

W serwisie znajdują się praktyczne porady jak radzić sobie z chorobą przewlekłą, można także pobrać poradniki w formacie PDF o każdej z chorób: RZS, MIZS i ZZSK. Są one przeznaczone zarówno dla pacjentów jak i ich bliskich i zawierają najważniejsze informacje na temat choroby, porady i wskazówki dotyczące radzenia sobie z dolegliwościami, adresy stowarzyszeń zrzeszających chorych i ośrodków medycznych, w których można podjąć leczenie. Treści umieszczone na stronie były konsultowane z przedstawicielami stowarzyszeń pacjentów oraz ośrodków medycznych po to, aby serwis był użyteczny i funkcjonalny dla wszystkich użytkowników, a przede wszystkim dla osób chorych.

Niedawno została udostępniona zakładka „Wskaźniki reumatologiczne”, w której zamieszczono wiele praktycznych materiałów ułatwiających lekarzowi ocenę stanu pacjenta i monitorowanie przebiegu choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>