Portal www.intarnet.pl :Jacek Roik na skrzydłach …, dzisiaj 28.05.09 r. godz. 18.15, Restauracja „Bristol w Tarnowie, ul. Krakowska 9.

Już dziś wieczorem w restauracji BRISTOL odbędzie się kolejne, 65. spotkanie z cyku „Na skrzydłach po drabinie”, organizowane przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię. Gościem wieczoru będzie dr Jacek Roik – wielki tarnowski społecznik, niestrudzony propagator zdrowego życia, zdrowej żywności i ekologii oraz organizator przedsięwzięć charytatywnych, wspierających m.in. funkcjonowanie Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Wszystkich sfer aktywności doktora Roika nie sposób zresztą wymienić… Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki – wywiadu, przeprowadzonego z doktorem przez red. Zygmunta Szycha. Jak zwykle nie zabraknie występów artystycznych, które wplecione zostaną w rozmowę.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


 

Posłuchaj, co o podtytule książki Historia haniebnego zaniechania i jego znaczeniu, mówi dr Jacek Roik :

tu możesz pobrać ten plik – www.intarnet.pl
Książka Z.Szycha i J.Roika (rozdawana bezpłatnie, z sugestią wpłacenia przez czytelnika datku na Hospicjum Domowe !) zatytułowana „Doktor Roik. Historia haniebnego zaniechania” nie bez kozery ukazuje się właśnie teraz. Obchodzimy właśnie ćwierćwiecze działalności doktora Roika – pierwszych felietonów na temat zdrowego żywienia, pierwszych prelekcji, uruchomienia pierwszego sklepiku ze zdrową żywnością i (we wrześniu) pierwszych Targów Zdrowej Żywności, których już nie ma …
Mimo, że idea przetrwała a dziś w każdym sklepie spotykamy – odpowiednio wyeksponowane, bo podnosi to jego marketingową wartość – jedzenie z minerałami, bez konserwantów, bez fosforantów, z obniżonym poziomem glutenu, cukru, czy cholesterolu, to zapewne jedynie garstka osób w naszym kraju pamięta, że wszystko to zaczęło się 25 lat temu w Tarnowie, w czasach siermiężnej Komuny, kolejek i kartek na żywność. Wszystko rozpoczęło się od doktora Roika i jego „szaleństwa” …

Już niebawem zaprosimy Was do wysłuchania długiego, bardzo ciekawego wywiadu wspomnieniowego z doktorem Roikiem na naszym portalu, a dziś zapraszamy w imieniu organizatorów na żywą rozmowę z żywym (o, jak bardzo !) lekarzem w restauracji BRISTOL (ul. Krakowska 9) . Początek „skrzydlatego” spotkania, które poprowadzi jak zawsze pani Krystyna Drozd, szefowa TAK – o godz. 18:15.
Całość spotkania opleciona będzie muzyką i pieśnią w wykonaniu tarnowskich artystów – Wiesława Ochwata i Chóru Kameralnego „Cantores Sanctae Familiae”. Zainteresowani posiadaniem książki oraz autografem bohatera i autora , będą mieli możliwość zrealizowania jednego i drugiego, bowiem dla uczestników 65. spotkania zarezerwowano część nakładu wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>