Portal dla Chorych na Reumatoidalne Zapalenie Stawów!

Coraz częściej chorzy dysponują medycznymi skalami oceny kontroli choroby. Z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu medyczny portal społecznościowy TacyJakJa.pl prowadzony przez lekarzy otworzył dział dla osób chorych na Reumatoidalne Zapalenie Stawów. Osoby z tym schorzeniem mogą monitorować skuteczność swojego leczenia z pomocą medycznych skal oceny aktywności choroby DAS28. Jest to kolejny projekt TacyJakJa.pl wspierający edukację pacjenta w samoocenie swojego stanu zdrowia i procesu leczenia w oparciu o wskazówki lekarza ( GSMP – Guided Self Management Project for Patients). W ubiegłych latach dla chorych na astmę portal wykupił licencję na międzynarodowy Test Kontroli Astmy ACT, z kolei lekarze specjaliści z neurologii, psychiatrii i endokrynologii opracowali kwestionariusze okresowej oceny dla chorych ze stwardnieniem rozsianym, schorzeniami psychicznymi , czy zaburzeniami wzrostu dzieci.

Konsultantem Medycznym nowo-otwartego działu RZS jest prof.Włodzimierz Samborski z Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu : ” Regularna ocena skuteczności leczenia w skali DAS28 jest niezmiernie ważna dla chorego ze względu na fakt, że przedłużanie leczenia niedostatecznie hamującego zmiany zapalne nie zabezpiecza przed powstawaniem nadżerek w stawach, które w późniejszym etapie są już nieodwracalne.

Krystyna Zdziechowska, MD

tel. 601 36 47 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>