„Poradnik Hodowcy” z zastosowaniem technologii ”EM”!

Szanowni Państwo ! Kto chciałby się zapoznać z całością niedawno wydanej broszurki p.t. „Poradnik Hodowcy” z zastosowaniem Efektywnych Mikroorganizmów”, przez Firmę Greenland Technologia „EM” z Puław, bardzo proszę o podanie swojego adresu poczty elektronicznej! Postaram się wysłać do wszystkich chętnych wersję elektroniczną   tej broszurki, która  przyda się Hodowcom  krów, świń czy drobiu! Korzyści z zastosowaniem tej technologii możemy mieć  wszyscy : Hodowcy i My jako potencjalni Klienci szukający zdrowej żywności! Proszę zapoznać się ze wstępem do wspomnianej wcześniej broszurki…

WSTĘP


By pozostać konkurencyjnym nowoczesny hodowca musi nieustannie modernizować produkcję i poszukiwać nowych, efektywnych metod hodowli.


Nasza firma Greenland Technologia EM zaangażowała się w proces popularyzacji stosowania Efektywnych Mikroorganizmów przez polskich hodowców. Jest to tanie, łatwe w stosowaniu i skuteczne w zakresie ograniczenia emisji odoru, gospodarki odpadami, w instalacjach sanitarnych i wytwarzaniu nawozów naturalnych. Hodowcy, którzy już stosują EM są zdumieni jego skutecznością w zakresie chowu, ograniczenia emisji odoru i niskimi kosztami. EM może być bez żadnego problemu włączone do rutynowych czynności hodowlanych. Prezentowana technologia została opracowana na potrzeby hodowców zainteresowanych stosowaniem EM w produkcji zwierzęcej.


W publikacji zawarty jest schemat zaleceń stosowania EM pozwalający na ustalenie optymalnych ilości, częstotliwości i metod stosowania w konkretnych warunkach.Badania przeprowadzone w laboratoriach i praktyczne zastosowania na fermach wykazały bardzo dobre wyniki stosowania EM odnośnie: redukcji odoru, zwalczania chorób, reakcji zwierząt. EM podobnie jak hodowane zwierzęta są organizmami żywymi, dlatego aby osiągnąć oczekiwane rezultaty należy im zapewnić odpowiednie warunki.


Stosowanie Technologii EM zgodnie z zaleceniami ograniczy, a nawet wyeliminuje wiele problemów związanych z hodowlą zwierząt.


EM oznacza Efektywne Mikroorganizmy – technologia ta została opracowana przez prof. Teruo Higa z wydziału rolniczego na Uniwersytecie Ryukyus na Okinawie w Japonii.EM jest wytwarzany i rozpowszechniany w Polsce przez firmę GREENLAND TECHNOLOGIA EM w Puławach na licencji EM Research Organization (EMRO) z Japonii. Produkt posiada Atest Państwowego Zakładu Higieny – Zakład Toksykologii Środowiskowej Nr PZH/HT – 1448/2002 oraz Certyfikat Polskiego Centrum i Certyfikacji Nr Z/13/PR/20001/03/BP. EM jest płynnym preparatem o odczynie pH około 3,5 wytwarza się go w warunkach fermentacji poprzez wzajemne oddziaływanie, występujących w przyrodzie grup mikroorganizmów tlenowych i beztlenowych. EM zawiera populację bakterii kwasu mlekowego, drożdże, bakterie fotosyntetyczne i inne pożyteczne mikroorganizmy. EM na przestrzeni ostatnich 20 lat był wszechstronnie przetestowany i upewniono się, że jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt.Departament Rolnictwa USA zaliczył wszystkie mikroorganizmy EM do kategorii G.R.A.S. (ogólnie uznane za bezpieczne).Instytut Żywności i Leków USA uznał, że naturalne mikroorganizmy zawarte w EM mogą być bezpiecznie spożywane przez ludzi i zwierzęta.


Agencja Badawcza do spraw Rolnictwa USA, Agencja Nadzoru Skażeń Ekologicznych i Narodowe Stowarzyszenie Producentów Wieprzowiny przeprowadziło badania najpopularniejszych wśród hodowców preparatów przeznaczonych do likwidacji emisji odoru. Skuteczność danego preparatu mierzono na podstawie porównania emisji odoru, siarkowodoru i amoniaku w zbiornikach na gnojowicę i pomieszczeniach hodowlanych. W kwestii zmniejszenia emisji siarkowodoru EM okazał się bardzo efektywny, a w redukcji amoniaku najskuteczniejszy.   


Nie sposób zaprzeczyć skuteczności i opłacalności stosowania tej technologii, jej rozwój pozostaje, zatem w gestii naukowców i jej użytkowników. Jedną z najcenniejszych korzyści wniesionych przez EM do hodowli zwierząt jest efekt odwaniania wnętrz, hal produkcyjnych a wynika to ze zdolności EM do eliminacji odoru przez zdominowanie bakteriami „ekologicznymi” bakterii gnilnych, co za tym idzie ograniczenie emisji gazów. Jacek Roik, jroik@manpol.net,  tel. 0-14, 621-53-48, (20.00-21.00)

Jedna myśl nt. „„Poradnik Hodowcy” z zastosowaniem technologii ”EM”!

  1. Dzieńdobry, jestem lekarzem weterynarii, zainteresował mnie ostatnio tema zastosowania EM w hodowli zwierząt, jeżeli to możliwe to proszę o przesłanie broszurki informayjnej na ten temat na moje konto.
    Zgóry dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>