Pomidorowa pigułka na serce.

Uzyskany z pomidorów naturalny suplement może zapobiegać udarom i chorobom serca – twierdzą brytyjscy naukowcy. Przygotowany przez związaną z uniwersytetem w Cambridge firmę lek o nazwie Ateronon (co można by przetłumaczyć jako „Niemiażdżyca”) zawiera łatwo przyswajalną postać likopenu – aktywnego składnika pomidorów, który nadaje im charakterystyczny, czerwony kolor. Likopen blokuje „zły” cholesterol LDL, który może zatykać naczynia krwionośne, jednak w naturalnej postaci jest słabo wchłaniany.
Zanim suplement trafi do sprzedaży, potrzebne są jeszcze dodatkowe badania. Na razie przeprowadzono wstępne eksperymenty z udziałem 150 osób chorych na serce – Ateronon w ciągu ośmiu miesięcy zmniejszył u nich związane z miażdżycą utlenianie szkodliwych tłuszczów niemal do zera. Neurolog Peter Kirkpatrick zaryzykował twierdzenie, że likopen mógłby być skuteczniejszy niż stosowane dotąd powszechnie statyny. Inni eksperci są mniej entuzjastyczni i radzą poczekać na ostateczne wyniki, a póki co – zalecają raczej zdrowy tryb życia oraz śródziemnomorską dietę bogatą w warzywa i owoce. PMW

PAP – Nauka w Polsce

3 myśli nt. „Pomidorowa pigułka na serce.

  1. Zazywam ATERONON od 5 lipca 2009 i na dzien dzisejszy obniżyl się Cholestoral o 40%.Mam chipercholestolemię i żaden dotychczas stosowany lek był nieskuteczny.

  2. Kilka lat temu był w aptekach suplement diety „Likopen” lub o podobnej nazwie kosztował ok. 8 zł, został wycofany ze sprzedaży. Nastepnie pojawił się podobny suplement diety z pomidorów ale kosztował już 20 zł za jedno opakowanie. Ten „Likopen” obniżał zły cholesterol sam doświadczyłem na sobie. Natomiast statyny niszczą watrobę i trzustkę. Na mnie statyny nie działają.Kardiolog kazał mi natychmiast odstwić! Obecnie birę potas i 30-40 dkg pomidorów dziennie plus jabłka z czerwoną skórką. Do refleksji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>