Polscy psychiatrzy przeciwni legalizacji marihuany.

Ponad połowa lekarzy uważa, że z przyczyn zdrowotnych palenie marihuany powinno być w Polsce nielegalne. Jej legalizacji przeciwnych jest aż 70 proc. psychiatrów zajmujący się leczeniem uzależnień i powikłań po przyjmowaniu substancji psychoaktywnych.
Portal Konsylium24 zapytał ponad tysiąc losowo wybranych lekarzy: „Czy, biorąc pod uwagę wyłącznie względy medyczne, palenie marihuany powinno być w Polsce legalne?” Większość (56 proc.) lekarzy odpowiedziała, że palenie marihuany nie powinno być legalne, 27 proc. lekarzy uważa, że palenie powinno być legalne, a 18 proc. zaznaczyło, że nie ma zdania w tej sprawie. Rozkład odpowiedzi wśród lekarzy nie różnił się znacząco między różnymi specjalizacjami oprócz lekarzy psychiatrów, którzy zawodowo zajmują się leczeniem uzależnień i powikłań po przyjmowaniu substancji psychoaktywnych.

Spośród nich aż 70 proc. odpowiedziało, że ze względów medycznych są przeciwni legalizacji palenia marihuany. Z ankiety wynika też, że 22 proc. lekarzy psychiatrów jest za dozwoleniem palenia marihuany.

KR / Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>