Polscy biskupi przed Euro 2012: okażmy polską gościnność!

„Okażmy polską gościnność!” – apelują polscy biskupi w specjalnym przesłaniu przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Podkreślają jednocześnie, że w rozgrywkach chodzi nie tylko o zwycięstwo, ale o godne reprezentowanie swojego kraju.
Jak powiedział rzecznik KEP ks. Józef Kloch polscy biskupi proszą również, by kibicowanie miało wymiar sportowy. „Stąd apel biskupów do tego, żeby to święto piłki nożnej było nie tylko wyrazem radości, wspierania własnej reprezentacji, ale tak samo szacunku dla przeciwników, bo ktoś się może okazać lepszy od naszej reprezentacji i wtedy trzeba tę porażkę przyjąć z godnością. Zatem będzie istotne trzymanie na uwięzi naszych emocji” – powiedział ks. Kloch.

W przesłaniu przed Euro 2012 polscy biskupi proszą także, by rozgrywki były czasem wolnym od sporów i waśni, czasem budowania pięknych więzi międzyludzkich, wzajemnego ubogacania i wzrostu w człowieczeństwie, także przez wiarę.

R. Łączny, KAI

 

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>