Polak ponownie najlepszym lekarzem Szwecji.

Adam Szeląg – polski ginekolog pracujący w Malmoe – został ponownie uznany przez pacjentki za najlepszego lekarza Szwecji. Tytuł ten Polak otrzymał po raz pierwszy w 2010 roku. Konkurs co roku jest organizowany przez największy szwedzki portal internetowy dla pacjentów Doktorsguiden.se. Ranking powstaje na podstawie ocen i opinii internautów wystawianych pracownikom służby zdrowia.
Jedna ze Szwedek głosująca na doktora Szeląga napisała w komentarzu, że „jest najlepszym lekarzem nie tylko w Szwecji, ale na całym świecie”, inna kobieta doceniła polskiego lekarza za to, że „potrafi wysłuchać i wyjaśnić wątpliwości”.

Adam Szeląg bardzo cieszy się z ponownego zwycięstwa. – Tytuł najlepszego lekarza przyjmuję jako wyraz uznania nie tylko dla mojej pracy, ale wyraz sympatii dla całej Polonii i Polaków – komentuje. Ma nadzieję, że jego sukces przyczyni się do poprawy wizerunku polskiej ochrony zdrowia, ponieważ ostatnio szwedzkie media opisywały szeroko dwa przypadki nieudanych operacji szwedzkich pacjentek w Polsce.

Adam Szeląg mieszka w Szwecji od roku 1987. Ma dwie specjalizacje – z ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej. Tę ostatnią zrobił na Uniwersytecie w Lund. W Malmoe pracuje w prywatnej przychodni, w której koszty leczenia są refundowane z publicznych funduszy. Lekarz chętnie pomaga Polkom mieszkającym w Szwecji, dla których bariera językowa jest przeszkodą w dostępie do specjalisty.

PAP, Rynek Zdrowia,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>