Polacy w czołówce najzdrowszych cudzoziemców we Włoszech.

Polacy są najzdrowsi wśród wszystkich cudzoziemców z krajów Unii Europejskiej mieszkających we Włoszech – takie wyniki sondażu opublikowano w raporcie Instytutu Statystycznego Istat. Ponad 88 procent Polaków w Italii deklaruje, że cieszy się dobrym zdrowiem. Z ogłoszonych rezultatów ankiet na temat opinii o własnym zdrowiu wynika, że imigranci uważają się za zdrowszych od Włochów. 87,5 proc. obcokrajowców mówi, że czuje się dobrze albo wręcz bardzo dobrze. Taką samą deklarację składa 83,5 proc. Włochów.

W raporcie na temat zdrowia cudzoziemców we Włoszech, sporządzonego przez Istat na podstawie sondaży podkreślono, że wśród rezydentów z krajów unijnych prym pod względem opinii na temat swej kondycji fizycznej i psychicznej wiodą Polacy.

Polska wspólnota w Italii liczy niezmiennie od lat około 100 tysięcy osób.

Pośród imigrantów spoza UE najwyżej swoje zdrowie oceniają Chińczycy i Filipińczycy. O swej znakomitej formie zapewnia dziewięciu na dziesięciu z nich. Najgorsze zdanie na temat swego zdrowia mają Ukraińcy i Marokańczycy. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>