Podejrzewam u siebie zespół niedoboru testosteronu? List od Karola.

Witam. Mam pytanie co do tematu opublikowanego przez Pana o
zespole niedoboru testosteronu (testosterone ? deficiency syndrome)
Mam 22 lata i trochę czytałem na temat niedoboru testosteronu, i chciałbym by doktor potwierdził moje przypuszczenia o niedoborze testosteronu. Oto rzeczy występujące w moim organizmie wskazujące na niedobór:

1. Łamliwość kości – miałem mały wypadek gdyż spadłem z sceny na bok z wysokości 1,5m, czego skutkiem było złamanie krętażowo-szyjkowe kości udowej, co raczej w moim wieku nie powinno się zdarzyć, wypadek ten miałem gdy miałem 21lat.
2. Mam często gorsze samopoczucie, wahania nastroju, często wszystko mnie drażni, a czasami mam skłonność do depresji.
3. Mam budowę eunuchoidalną: długie kończyny, gdzie mój tato jest niewiele niższy ode mnie, ale krępy ( ja jestem bardzo chudy gdyż mam 70 kg przy wzroście 190 cm a mój ojciec ma 102 kg i 180 cm wzrostu i tylko słyszę ” do kogo się podałeś”). Trudno mi przybrać na wadze i utrzymać tkankę mięśniową.
4. Występuje też u mnie żeński typ owłosienia (górny biegun włosów łonowych tworzy linię prostą, brak zarostu na twarzy to znaczy trochę mam ale bardzo znikomy na brodzie), dziecięcy wygląd genitaliów i wysoki tembr głosu (nie pamiętam żebym przechodził coś takiego jak potocznie się nazywa mutacja głosu)
Mam nadzieję że Doktor pomoże mi czytając moje przypuszczenia, i podpowie co mam robić w mojej sytuacji, czy to są objawy wskazujące na niedoboru testosteronu?.
Z góry dziękuje za rozpatrzenie mojego przypadku i za jakąkolwiek podpowiedź jak mam postąpić w moim przypadku. Pozdrawiam
Karol.

http://www.roik.pl/zespol-niedoboru-testosteronu-testosterone-deficiency-syndrome/

Proponuje udać się do Lekarza Rodzinnego i  przedstawić problem. Zapewne uzyska Pan skierowanie do Poradni Endokrynologicznej lub Urologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>