Podczas 12. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Berlinie, „Błyskawica” Bolt znów uderzył, pobijając własny światowy rekord.

BERLIN, 17 sierpnia /PRNewswire/ – Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich reprezentujący Jamajkę oraz markę PUMA, Usain „Błyskawica” Bolt, pobił w niedzielę wieczorem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie własny światowy rekord, dobiegając jako pierwszy na metę w biegu na 100 m. Potwierdził tym samym, że jest „najszybszym człowiekiem na świecie”. Bolt, będący oczywistym faworytem, prześcignął przeciwników i osiągnął rekordowy wynik 9,58 sekund w biegu na 100 m. Zostawił w tyle rywali – Tysona Gaya i Asafę Powella – i pobił swój poprzedni rekord 9,69 sekundy, ustanowiony podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie. Jamajski sprinter dobiegł do zwycięstwa w zaprojektowanych specjalnie dla niego sprinterskich kolcach Theseus Pro, znanych pod nazwą PUMA YAAM, które uważa się obecnie za najszybsze buty na świecie.

Niecierpliwie oczekiwany wyścig stał się ostateczną rozgrywką między Boltem, Tysonem Gayem, broniącym mistrzowskiego tytułu reprezentantem Stanów Zjednoczonych, oraz innym jamajskim sprinterem, Asafą Powellem. Bolt rozpoczął ten intensywny wyścig, dosłownie eksplodując z bloku startowego i nie zwolnił tempa do samego końca. Kiedy finiszował, publiczność wpadła w szał. Oryginalne obuwie można było lepiej zobaczyć, kiedy Bolt spontanicznie zaczął tańczyć po zdobyciu zwycięstwa. Gay zapewnił sobie drugie miejsce dobiegając do mety w czasie 9,71, a Powell – z czasem 9,84 – zajął miejsce trzecie .

„Właśnie po to trenowałem cały rok. Te buty poniosły mnie do zwycięstwa. Czułem się naprawdę dobrze w tym biegu – powiedział będący w stanie euforii Usain Bolt chwilę po przekroczeniu linii końcowej. – Pogoda była dla mnie idealna. Kibice dali mi dziś wieczorem wielką dawkę energii. Po prostu skoncentrowałem się na celu i zrelaksowałem. Wyścig był wygrany!”.

„Ekscytacja towarzysząca wyścigowi była niezrównana, a konkurencja była tak mocna jak zawsze – powiedział Jochen Zeitz, Prezes Zarządu i Przewodniczący PUMA AG. – Wszyscy zaprezentowali wyśmienitą formę. Ale widok Usaina rozświetlającego tor jak błyskawica, pojawiającego się na mecie w czasie 9,58 sekundy, pobijającego w ten sposób własny rekord ta chwila zapisze się historii. Usain nadal przekracza granice prędkości i mocy, i robi to w unikalnym dla siebie, radosnym stylu. Wiele energii zostało włożone w stworzenie kolców PUMA YAAM , które miał na sobie w czasie biegu. Najwidoczniej stworzyliśmy właściwą formułę na zwycięskie buty. Jesteśmy zachwyceni faktem, że Usain jest częścią naszej rodziny PUMA i że możemy mu pogratulować pierwszego miejsca oraz nowego światowego rekordu”.

Kolce sprinterskie PUMA YAAM, które doprowadziły go do zwycięstwa, zostały opracowane przez zespół projektantów i techników koncernu PUMA, którzy obserwowali i mierzyli krok oraz kształt stopy Bolta. Dzięki tym informacjom oraz dzięki ciągłym testom przeprowadzanym na torze, stworzyli oni indywidualnie zaprojektowane kolce sprinterskie, najlepiej pasujące do unikalnej kinetyki ciała Usaina. Jaskrawopomarańczowy kolor został wybrany dla kontrastu z charakterystycznym błękitem Stadionu Olimpijskiego. Buty zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać moc, prędkość i stabilność. „Napędzane” są dzięki płytce karbonowej, która dodaje prędkości i mocy, nie dodając przy tym wagi. PUMA zaprojektowała również niskoprofilową wersję sygnaturowych kolców sprinterskich Usaina, zwanych PUMA STREET YAAM, które będzie można kupić w wybranych sklepach pod koniec roku.

Swój debiut w Berlinie mają także „Bolt Arms” („Ramiona Bolta”), akcesoria dla fanów naśladujące słynny gest zwycięstwa „Błyskawica”, zaprezentowany przez Bolta podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie. Sposób działania sztucznych ramion, wykonanych z pianki można zobaczyć na stronie http://www.pumarunning.com.

23 sierpnia, podczas zakończenia Mistrzostw Świata, PUMA przejmie YAAM, popularny karaibski bar hotelowy położony przy rzece Spree River, i zorganizuje w nim ekscytujące przyjęcie w stylu jamajskim, które będzie otwarte dla wszystkich za opłatą.

Muzyka na żywo, taniec, jedzenie oraz specjalne występy lekkoatletów uczynią to wydarzenie niezapomnianym. W ramach imprezy, w poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 14:00 ma się pojawić na krótką chwilę Usain Bolt, aby rozdać trochę autografów w sklepie PMA Flagship Store, przy ulicy Tauentzienstrasse 18 w Berlinie. Więcej informacji na stronie http://www.pumarunning.com.

Informacje o PUMA

PUMA jest jednym z wiodących na świecie koncernów sportowych, produkującym i opracowującym obuwie, stroje i akcesoria sportowe. Jest zaangażowana w pracę, która przynosi korzyść światu, popiera wartości takie jak pokój, kreatywność i bezpieczeństwo oraz pozostaje wierna zasadom sprawiedliwości, uczciwości, pozytywnego nastawienia i kreatywnego podejmowania decyzji oraz twórczego działania. PUMA zaczyna od sportu, a kończy na modzie. Jej znaki towarowe związane z profesjonalnym sportem oraz te przeznaczone dla ogółu dotyczą kategorie takie jak piłka nożna, biegi, sporty samochodowe, golf i żeglarstwo. W ramach czarnego znaku towarowego, PUMA współpracuje ze znanymi projektantami, takimi jak Alexander McQueen, Yasuhiro Mihara oraz Sergio Rossi. PUMA Group jest w posiadaniu marek PUMA, Tretorn oraz Hussein Chalayan. Firma, założona w 1948 roku, oferuje swoje produkty w ponad 120 krajach, zatrudnia ponad 9 000 pracowników na świecie, a jej biura główne znajdują się w Herzogenaurach (Niemcy), Bostonie, Londonie i Hongkongu. Więcej informacji na stronie http://www.puma.com.

Źródło: PUMA

KONTAKT:
PUMA
Sara Gottman
tel. kom.+1-978-996-4441
e-mail: sara.gottman@puma.com

Clara Mattioli
tel. kom. +49-151-551-15335
e-mail: clara.mattioli@puma.com

Vivienne Raesserts
tel. kom. +49-170-5658-186
e-mail: vivienne.raesserts@puma.com

Źródło informacji: PR Newswire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>