Po soku z wiśni pośpisz dłużej.

Szklanka ciepłego mleka przed snem to już przeszłość. Osobom, które mają kłopoty z zasypianiem, naukowcy proponują…sok z wiśni. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców ze School of Life Sciences at Northumbria University wskazują, że sok z wiśni podnosi poziom melatoniny, hormonu odpowiadającego za jakość snu. Potwierdza to eksperyment przeprowadzony na grupie badanych, którzy przed snem wypijali szklankę kwaśnego soku z wiśni. Ten prosty zabieg nie tylko wydłużał długość snu średnio o 25 minut, ale również poprawiał jego jakość.

To odkrycie może okazać się pomocne dla osób, które cierpią na bezsenność. ?Wyniki tych badań są ekscytujące. Pokazują, że stosunkowo niewielka ilość soku z kwaśnych wiśni widocznie wpływa na jakość snu? ? podsumowuje efekty eksperymentu dr Jason Ellis, dyrektor centrum badań snu w School of Life Sciences.(PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>