Po pięćdziesiątce do komputera.

Działania mające zachęcić ludzi po 50. roku życia do korzystania z internetu oraz doradztwo przy realizacji inwestycji zapewniających szerokopasmowy dostęp do internetu to założenia projektu realizowanego przez MAC i stowarzyszenie Miasta w Internecie.
W środę we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAC) oraz stowarzyszenia Miasta w Internecie z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz samorządu, na którym rozmawiano o realizacji projektu prowadzonego pod hasłem „Polska Cyfrowa Równych Szans”.
Jak wyjaśniła w rozmowie z dziennikarzami dyrektor departamentu telekomunikacji MAC Małgorzata Olszewska, projekt dotyczy dwóch obszarów. W pierwszej części zakłada pomoc doradczą dla samorządów w realizacji projektów zapewniających szerokopasmowy dostęp do internetu. Druga część przedsięwzięcia to prowadzona wspólnie ze stowarzyszeniem Miasta w Internecie kampania edukacyjna skierowana do osób powyżej 50. roku życia.

„To inicjatywa zmierzająca do uruchomienia jak największej liczby osób, które w swoich lokalnych środowiskach będą zachęcać ludzi powyżej 50. roku życia do korzystania z internetu” – tłumaczyły sekretarz stowarzyszenia Miasta w Internecie Artur Krawczyk. Według danych stowarzyszenia z ok. 13 mln Polaków po 50. roku życia prawie 10 mln nie korzysta z internetu.

Stowarzyszenie chce pozyskać co najmniej 2,6 tys. osób, które będą działać w niemal wszystkich gminach w kraju. Przeszkolą one około 50 tys. osób powyżej 50. roku życia. „Celem tych szkoleń będzie przede wszystkim wskazanie korzyści płynących z korzystania z internetu” – mówił Krawczyk.

Jego zdaniem realizacja projektu przyczyni się do wzrostu popytu na usługi informatyczne. „Budując sieci szerokopasmowe, musimy również zadbać, aby rosła liczba użytkowników internetu. Możemy to zrobić, pokazując, że internet może być naturalnym elementem życia osób starszego pokolenia. Dziś kojarzą go oni z nowym światem, który toczy się obok nich” – przekonywał.

Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że jest to obecnie największy projekt dotyczący edukacji cyfrowej w Polsce.

 

www.portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>